Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-19 19:43:08

2901726
Člen/ka

Paušální náklady + rozpuštění rezervy

Dobrý den, chci uplatnit náklady paušální částkou a zároveň musím dodanit rezervu na opravu nemovitost, kterou jsem nečerpal. Mohu výši rezervy zahrnout příjmů a počítat z ní procentuelní výdaje, nebo se musí celá rezerva zdanit bez uplatnění jakéhokoliv výdaje s ní spojeného?

Děkuji

Offline

 

#2 2010-03-19 21:03:28

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální náklady + rozpuštění rezervy

Dodaněná rezerva není příjmem, takže si k ní neuplatníte žádné výdaje.

Offline

 

#3 2010-03-20 16:14:59

2901726
Člen/ka

Re: Paušální náklady + rozpuštění rezervy

Dobrý den, děkuji. Dodanění je prostřednictvím zahrnutí rezervy do opravného daňového přiznání? K pohledávkám?

Offline

 

#4 2010-03-20 23:07:45

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální náklady + rozpuštění rezervy

Prostřednictvím dodatečného daňového přiznání za předcházející zdaňovací období. Například: za rok 2009 si chcete uplatnit výdaje procentem z příjmů, podáváte tedy dodatečné přiznání za rok 2008. Dodanění vyjádříte v tabulce E a bude se jednat o úpravu ZVYŠUJÍCÍ. Do stejné tabulky se zapisují i pohledávky.

Offline

 

#5 2011-01-18 10:59:06

aifel
Člen/ka

Re: Paušální náklady + rozpuštění rezervy

Dobrý den,mám vytvořenou rezervu na opravu provozovny,práce si provádím sám,mohu uplatnit jako čerpání rezervy faktury za materiál a jak tito faktury evidovat.Dále jsem se zde dočetl ,že rezervy tvořené od roku 2009 musí být na učtě.Co když nemám zádný účet.Děkuji Aifel

Offline

 

#6 2011-01-18 17:32:16

130vlada
Člen/ka

Re: Paušální náklady + rozpuštění rezervy

Dobrý den, přecházím z vedení daňové evidence na uplatnění výdajů paušální částkou . V daňovém přiznání mám v tabulce D /pohledávky, závazky, zásoby/ za loňský rok 2009 samé nuly. Je třeba podávat dodatečné daňové přiznání , přehled SP a ZP ? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#7 2011-01-18 22:20:01

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální náklady + rozpuštění rezervy

Nemusíte podávat dodatečné přiznání, ani opravné přehledy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB