Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2007-11-13 13:10:08

shopik
Host

e-shop

Mám internetový e-shop se značkovým oblečením. Jsem domluven s obchodním partnerem, že veškeré objednávky, které budou směřovat do mého nového e-shopu, budu předávat k vyřízení právě onomu obchodnímu partnerovi. Já sám budu pouze inkasovat provize z prodeje.
   Chci se zeptat, musím platit v tomto případě DPH, jedná-li se z mé srany pouze o provize z prodeje?
   Zdali ano, potom se Vás ptám, kolik budu platit DPH, mám-li např. provizi 10% z částky 1000Kč?

                            S pozdravem

 

#2 2007-11-13 13:45:33

janavk
Administrátorka

Re: e-shop

Měl byste fakturovat partnerovi provizi (oněch 100 Kč), která bude tvořit základ daně pro DPH. Jako živnost je to, tuším, zprostředkování.

Offline

 

#3 2007-11-21 08:52:35

Petra
Host

Re: e-shop

Dobrý den chtěla bych se zeptat ohledně odpovědného zástupce.Slyšela jsem že vychází nový zákon kde tento zástupce již nebude nutný.Chystám se podnikat v oboru pedikúra-manikúra, tak by mě zajímalo jestli se i na toto povolání zákon vztahuje a pokud ano jaké jsou podmínky.Děkuji

 

#4 2008-03-29 11:34:15

Martina
Host

Re: e-shop

Dobrý den, mám e-shop a nevím, jak je s registrací na Úřadu na ochranu osobních udajů http://www.uoou.cz , když získávám od zákazníků adresy a žádné rodná čísla a podobě? Musím se ta zaregistrovat?

Pokud někdo víte, poraďte, prosím! Díky!

 

#5 2011-03-29 13:11:52

AnetaH
Člen/ka

Re: e-shop

Dobrý den. Mám jen takový přivydělek, nabízím svatební šaty a mám od paní která má přímo živnost 10% provizi ale chtěla jsem si otevřít e-shop ale nejsme si jistý jestli musím mít také živnost nebo ne když vlastně jen nabízím ale přímo neprodávám..? Moc moc děkuji :)

Editoval AnetaH (2011-03-29 13:12:41)

Offline

 

#6 2011-03-29 22:14:22

Zdena
Moderátorka

Re: e-shop

Zprostředkování obchodu a služeb, prováděné soustavně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku je živnostenským podnikáním.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB