Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-04 23:26:58

zaxmax
Člen/ka

Správné datum při evidování nákladů

Dobrý den,

pokud dnes zaplatím u přepravce PPL zboží kartou, dostanu stvrzenku, kde je napsána částka a dnešní datum, tj. 4.1.2011. Na bankovním účtu je však částka zaúčtována až zítra nebo pozítří. Mám v deníku výdajů uvést "datum zaúčtování transakce" nebo "datum uskutečnění transakce"... Je to u jiných plateb jinak?

Děkuji za odpověď, Pavel

Offline

 

#2 2011-01-05 00:26:01

Zdena
Moderátorka

Re: Správné datum při evidování nákladů

Uveďte datum uskutečnění transakce. Zaplatil jste 4.1.2011, platební karta nahrazuje hotovost.

Offline

 

#3 2011-01-05 18:53:34

zaxmax
Člen/ka

Re: Správné datum při evidování nákladů

Platební karta nahrazuje hotovost? Ale do deníků příjmů zapíšu jako doklad "BV1" že?

Jsem sice neplátce DPH, ale pokladnu vedu. Když vybírám z účtu do pokladny, jak to správně zaevidovat v deníku příjmů a výdajů... a musím vystavit PPD?

Děkuji Vám za rady

Offline

 

#4 2011-01-05 22:59:48

Zdena
Moderátorka

Re: Správné datum při evidování nákladů

Ano, do deníku to zapište jako BV1 a přiložte stvrzenku od PPL aby bylo zřejmé, že jste zaplatil za zboží.

Výběr hotovosti z účtu do pokladny:  v bance nedaňový výdaj s textem např.: "výběr do pokladny"  v pokladně nedaňový příjem s textem např. "výběr z BÚ".  V těchto případech vypisuji PPD.

Offline

 

#5 2011-01-10 22:52:49

zaxmax
Člen/ka

Re: Správné datum při evidování nákladů

Děkuji. A do kolonky "Přijato od" a k "Přijal" mám napsat sebe a sebe? Asi ano, že?

Offline

 

#6 2011-01-11 11:43:27

Zdena
Moderátorka

Re: Správné datum při evidování nákladů

To je jedno, co tam napíšete, třeba sebe a sebe:-)
Já píši na VPD vyplaceno KB, ČSPO .... a na PPD přijato od KB, ČSPO ....

Offline

 

#7 2011-01-11 12:54:12

zaxmax
Člen/ka

Re: Správné datum při evidování nákladů

Vypisujete při příjmu do pokladny i VPD? Nebo to myslíte jako tak, že při transakci z pokladny do banky vypisujete VPD?

Offline

 

#8 2011-01-12 21:43:36

Zdena
Moderátorka

Re: Správné datum při evidování nákladů

Při transakci z pokladny do banky (vydávám peníze z pokladny) vypisuji VPD.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB