Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-08 19:34:43

martin2207
Host

zařazení

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat do regist.formuláře- žádosti o živn.list  mám doplnit dokončovací stav.práce, nebo rozepsat co to obsahuje.Chtěl bych dělat plas.okna- zedn,práce, úpravy fasád a pod. Chtěl bych vědět zda je to živnost volná a tím pádem nepotřebuji ručitele, jsem vyučený nástrojař.Je možné tedy žádat o živnost volnou - dokončování stav.prací?

 

#2 2008-04-08 21:39:12

Zdena
Moderátorka

Re: zařazení

Vyplňte jenom název živnosti: Dokončovací stavební práce.

Oficiální náplní této živnosti podle přílohy k živnostenskému zákonu jsou: tapetování, pokládání textilních podlahových krytin, montáž okenního a dveřního těsnění, markýz, rolet, žaluzií, protislunečních folií, spárování panelů  a jiné dokončovací stavební práce. Pod pojem "a jiné dokončovací stavební práce" můžete zařadit i své činnosti.

Jedná se o živnost volnou, u které nemusíte prokazovat odbornou způsobilost a nepotřebujete tedy ani odpovědného zástupce. Stačí, když splňujete všeobecné podmínky pro získání živnostenského listu - jste plnoletý, svéprávný a nepříliš trestaný:-)

Offline

 

#3 2008-04-09 07:29:51

martin2207
Host

Re: zařazení

Dobrý den,
chtěla bych Vám moc poděkovat za odpovědi, jsem moc rád že jsem tyto stránkynašel a že existují lié kteří poradí, rád se sem budu vracet pro rady.Přeji hezký den.Martin

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB