Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-02 10:02:50

ivulin
Člen/ka

Paušální výdaje procentem

Dobrý den,mám jen dotaz,mám trvalé zaměstnání a k tomu podnikám nákup a prodej chtěla bych uplatnit paušální výdaje procentem z jaké částky se to počítá?....předem moc děkuji za odpověd

Offline

 

#2 2011-01-03 00:07:16

Pavell
Člen/ka

Re: Paušální výdaje procentem

Paušální výdaje se uplatňují z příjmů. U Vás by to byl paušální výdaj 60%.

S jakou komoditou podnikáte, že chcete u nákupu a prodeje uplatňovat paušální výdaje?

Hezký den!

Offline

 

#3 2011-01-03 16:54:16

ivulin
Člen/ka

Re: Paušální výdaje procentem

Dobrý den,děkuji za odpověd,podnikám při práci internetový nákup a prodej oblečení,s čistého příjmu si uplatním paušální výdaje 60% a s toho mi bude vypočítána dan?předem děkuji za odpověd

Offline

 

#4 2011-01-03 18:25:13

Pavell
Člen/ka

Re: Paušální výdaje procentem

Pokud rozumíte "čistým příjmem" rozdíl příjmů a výdajů, tak samozřejmě už žádné další paušální náklady nemáte.

Paušální náklady se počítají z brutto příjmů. K brutto příjmům můžete v daňové evidenci sledovat výdaje anebo můžete použít paušál.

U prodeje zboží se paušál obecně nepoužívá, to byste musela mít velmi velkou marži.

Hezký den!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB