Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-04 07:39:34

Martin2207
Host

osvč

Dobrý den,
od 1.5. budu OSVČ, kdy budu pracovat pod firmou na živn.list.Vím že musím se jít přihlásit na pojištovnu zdrav. a soc. .Chci se zeptat jestli pro mě jště něco plyne.Zálohy na pojistné budu platit ihned od 1.5.? A ještě je v pořádku budu li mít vždy jen fakturu 1 x měsíčně za odvedenou práci, materiál nakupuje ta firma.Mohu tyto faktury dávat do nákladů? A jak je to se stravováním? Budu li seněkde stravovat po restauracích?Děkuji

 

#2 2008-04-05 13:06:58

Zdena
Moderátorka

Re: osvč

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění budete platit od května 2008, splatnost záloh je v době od 1.5. do 8.6.2008, záleží na vás, kdy zálohu uhradíte. Faktura 1 x měsíčně je v pořádku. Pokud bude materiál nakupovat firma, pak jej bude mít zřejmě v nákladech ona. Bylo by ale dobré, kdybyste měl nějaké výdaje i vy, například nakupoval a používal své nářadí, občas i nakoupil nějaký materiál, abyste byl s firmou více v obchodním vztahu, než ve švarc systému. OSVČ si může uplatnit výdaj na zvýšené stravovací výdaje při tuzemských pracovních cestách, které trvají déle, než 12 hodin v kalendářním dnu.

Offline

 

#3 2008-04-06 16:16:36

Natty
Host

Re: osvč

Pěkný den. Jsem studentka, příští rok budu maturovat a chtěla bych si nyní při studiu založit vázanou živnost - Masérské rekondiční a regenerační služby. Zajímá mě, jestli je nutné mít nějaké prostory (např: masérské studio) k tomuto podnikání? Jestli jsou nějaké předem stanovené např: hygienické požadavky aj.
Přemýšlela jsem o tom, že bych svoje masérské služby nabízela po domluvě s klientem přímo u něj doma. Jde to? Předem moc děkuji.

 

#4 2008-04-07 10:46:11

martin2207
Host

Re: osvč

Dobrý den,
děkuji za odpvěď, ještě jedna otázka dnes jsem byl na živnostenském úřadě a chci se jen ujistit že mi řekli správně zařazení. Budu podnikat v oboru - plastová okna - zedniké práce, fasdy malířství apod. je to živnost řemeslná či ne. Na úřadu mmi sděili že ne, že budu mít zařazeníč.314 a platit 1000 Kč. Opravdu to tak je?Děkuji

 

#5 2008-04-07 22:00:10

Zdena
Moderátorka

Re: osvč

Nevím, co je zařazení 314, ale do skupiny 314 patří pouze koncesované živnosti, například trhací a ohňostrojné práce, silniční motorová doprava, výuka a výcvik ve střelbě, a řada jiných, ke kterým se docela trefně řadí i provozování pohřební služby či krematoria.

K získání ŽL na řemeslnou živnost potřebujete prokazovat vzdělání i praxi, vztahující se k příslušnému řemeslu - zvlášť na zednictví,  zvlášť na malířství a natěračství a pokud prokážete splnění kvalifikačních předpokladů u obou řemesel, pak dostanete 2 živnostenské listy.

Předpokládám, že dostanete ŽL na živnost č. 96 - dokončovací stavební práce, která ale není řemeslnou živností.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB