Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-07-22 14:50:25

kendy
Host

Doklady ze zahraničí

Můžu si dát do výdajů i zboží zakoupené v např. Německu?

 

#2 2008-07-22 23:09:10

Zdena
Moderátorka

Re: Doklady ze zahraničí

Ano.

Offline

 

#3 2008-10-03 16:31:16

Hana Svobodová
Host

Re: Doklady ze zahraničí

Nakoupila jsem do svého e-shopu zboží v zahraničí, ovšem balík mi přišel bez faktury a nejsem schopná ji z nich dostat, prostě mi neodpovídají nebo mi napíšou, že mi ji posílají v příloze, ale e-mail žádnou přílohu nemá. Jak mohu toto zboží (jeho nákup) zaúčtovat? Mám objednávku, na které je moje jméno a adresa a pouze jméno prodávající firmy bez jakýchkoliv dalších náležitostí (nemá tam sídlo ani žádné další údaje) a pak mám výpis z účtu, že jsem za zboží zaplatila.

Děkuji za informaci. S pozdravem Hana Svobodová.

 

#4 2008-10-07 11:41:12

Zdena
Moderátorka

Re: Doklady ze zahraničí

Předpokládám, že vedete daňovou evidenci. Uskutečnění výdaje můžete doložit výpisem z BÚ, takže bych výdaj evidovala jako daňový. Jestli se vám nepodaří vylámat z dodavatele fakturu, tak alespoň doložte, že jste objednané zboží prodala, nebo vzala na sklad.

Offline

 

#5 2010-07-26 17:51:57

dvorakbob
Člen/ka

Re: Doklady ze zahraničí

Dobrý den,
mám podobný problém s fakturami ze zahraničí. Nakupuji občas zboží na aukčních servrech, takže často žádné faktury od dodavatelů nemám. Do daňové evidence zakládám pouze výpis z platby Paypal, která plně koresponduje s výpisem z mého účtu. Jedná se podle mého o dostačující doklad, ve kterém je uvedena cena zboží, druh zboží, datum nákupu a mé obchodní jméno, chybí tam pouze jméno prodejce Místo jeho jména a adresy je uveden pouze e-mail. Myslíte, že by takový doklad (faktura) stačil k prokázání výdaje v DE? Na FÚ mi tvrdí, že by tam mělo být i jméno firmy, od které jsem nakoupil.

Děkuji za odpověď Dvořák

Offline

 

#6 2010-07-27 22:47:37

Zdena
Moderátorka

Re: Doklady ze zahraničí

Podle mého názoru takovýto doklad k prokázání výdaje stačí, lepší stejně nezískáte. Ledaže byste si nějaké jméno vymyslel:-)

Offline

 

#7 2010-11-19 22:51:39

Baera
Člen/ka

Re: Doklady ze zahraničí

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak postupovat: Nakoupili jsme zboží mimo EU ve Švýcarsku, celní úřad nám vystavil clo v hodnotě 1 400,-. Problém je, že nevím, jak postupovat ohledně DPH, mám pocit, že dřív DPH vyčíslil celní úřad přímo na JCD či jiném dokladu, ale když nám ho nevyčíslil, musím ho já sama nějak vyčíslit do daňového přiznání? Jsme dobrovolní plátci DPH. Děkuji za případnou odpověď.  Hezký den.

Offline

 

#8 2016-03-07 10:44:36

Catalina
Člen/ka

Re: Doklady ze zahraničí

Začínám s evidencí dokladů ze zahraničí a potřebovala bych poradit, jak na to. Mám výdajové doklady v hotovosti v eur a přijaté faktury v eur, mám je evidovat do číselné řady mezi české doklady/faktury? Vždy se jedná o výdaje za PHM, mýtné nebo parkování. Chápu to správně, že do přiznání k DPH je uvádět nebudu do žádného řádku? Předkontace bude vždy provozní režie a členění DPH "nezahrnovat do přiznání"? A poslední dotaz. Celou částku včetně DPH dám do výdajů, tzn. že doklad nebudu rozepisovat?

Offline

 

#9 2016-03-07 20:15:57

Zdena
Moderátorka

Re: Doklady ze zahraničí

Ano, můžete postupovat tak, jak píšete.

Offline

 

#10 2016-03-07 22:55:53

Catalina
Člen/ka

Re: Doklady ze zahraničí

Děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB