Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-02 08:25:38

Julie
Host

"Pronájem vozidla"

Dobrý den, pracuji pro pojišťovnu a přítel mi chce "pronajmout" svůj automobil. Za jakých podmínek toto lze, zda-li to musí být ošetřeno smlouvou o pronájmu vozidla (existuje-li něco takového), za jaké období, odkdy a kdo zaplatí silniční daň a dále také zda mohu pohonné hmoty a opravy vozidla dávat já jako OSVČ do nákladů. Díky.....

 

#2 2008-04-02 09:23:22

petra
Člen/ka

Re: "Pronájem vozidla"

Julie napsal(a):

Dobrý den, pracuji pro pojišťovnu a přítel mi chce "pronajmout" svůj automobil. Za jakých podmínek toto lze, zda-li to musí být ošetřeno smlouvou o pronájmu vozidla (existuje-li něco takového), za jaké období, odkdy a kdo zaplatí silniční daň a dále také zda mohu pohonné hmoty a opravy vozidla dávat já jako OSVČ do nákladů. Díky.....

Silniční daň by platil Váš přítel, jako majitel vozidla. Pokud by vám auto zapůjčil bezplatně, můžete si dát jako OSVČ do nákladů pouze náhradu za spotřebované phm. Silniční daň by platit za období, kdy budete auto používat k podnikání

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB