Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2007-12-19 20:42:34

Semir
Host

Živnost - Podnikání

Dobrý den mohl by mě někdo poradit jaký je rozdíl mezi živností a podnikáním.

 

#2 2008-03-11 09:54:30

Rior
Host

Re: Živnost - Podnikání

Prosím o radu,jsem živnostník provozuji zámečnictví a vyrobil jsem mobilní buňku kterou jsem si začlenil do drobného majetku s tím,že jsem uplatnil do výdajů jen náklady na výrobu to je materiál.Chtěl bych tuto mobilní buňku pronajímat pro účely skladu ,musím mít ŽL na pronájem?

 

#3 2008-03-11 17:53:25

Zdena
Moderátorka

Re: Živnost - Podnikání

Pronájem a půjčování movitých věcí je živnost volná č. 93. Teoreticky byste asi měl mít ŽL, prakticky bych se na to vykašlala. Zkrátka pronajmete svůj obchodní majetek a budete mít příjmy podle § 7.


Pro Semira: živnost je podnikání na základě živnostenského oprávnění. Můžete podnikat i na základě jiného oprávnění, například jako autorizovaný projektant, daňový poradce, lékař ....

Offline

 

#4 2008-04-01 12:31:29

Hanka
Host

Re: Živnost - Podnikání

Dobrý de,chci se zeptat,když budu pronajímat byty a nebytové prostory v domě,který bude v mém vlastnictví,musím mít k tomuto pronájmu živnostenský list (93 - pronájem a půjčování movitých věcí).

 

#5 2008-04-01 23:00:25

Zdena
Moderátorka

Re: Živnost - Podnikání

Pokud nebudete k pronájmu poskytovat ještě nějaké další služby (vaření, úklid, převlékání...), pak není potřeba mít ŽL na pronájem (živnost č. 93 je na movité věci, vy budete pronajímat nemovitost).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB