Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-10-23 21:11:12

stacynka1
Člen/ka

OSVČ - nástup na mateřskou

Dobrý den jsem od 1.10.2010 jako OSVČ, předtím jsem pracovala na HPP a živnost byla vedlejší.Normálně si platím sociální, zdravotní a nemocenské pojištění.Pokoušíme se o miminko a potřebuju vědět jak to bude s vyplácením peněz. Za 1/ mateřská se mi bude počítat z nemocenského pojištění podle toho kolik si budu měsíčně platit?
          Za 2/ jestli tu částku budu pobírat po celou dobu mateřství (chci zůstat doma 3 roky)
          Za 3/a musím si po dobu 3 let mateřství platit sociální a zdravotní pojištění?
          Za 4/ kdybych náhodou přišla do jiného stavu dříve než bych stihla se rok podílet na placení nemocenského   
                   pojištění jak se to bude počítat? Zda i z nějaké částky od dřívějšího zaměstnavatele?

Děkuji moc předem za odpověď Lucka

Offline

 

#2 2011-01-12 17:32:17

Kanec
Člen/ka

Re: OSVČ - nástup na mateřskou

Dobrý den, prosím o radu:
je možné pobírat PPM a zároveň podnikat, když před nástupem na mateřskou byla sestra zaměstnána a splnila oněch 270 dnů účasti na NP?

Děkuji.

Offline

 

#3 2011-01-17 00:31:59

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ - nástup na mateřskou

Pokud pobírá PPM z nemocenského pojištění OSVČ, tak po dobu pobírání PPM nesmí činnost vykonávat osobně. Pokud pobírá PPM z nem. poj. zaměstnanců, tak může podnikat.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB