Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2007-11-09 10:18:52

Zuzana
Host

Přechod na paušál, penalizace, sociální příspěvky

Při přechodu na paušální uplatnění výdajů za rok 2006 jsem podala i dodatečné přiznání za rok 2005 a udělal vše podle zákona. Penále mi odpustili ve výši 40% (po zaplacení kolku 1000 Kč na žádosti), ale zvýšením příjmů za rok 2005 (o zdaněné pohledávky) jsem překročila životní minimum pro výplatu přídavků na děti posuzované dle příjmů roku 2005 a ty musím vrátit - asi 7600,- Kč.   

Máte podobnou zkušenost? Mám názor, že pohledávky roku 2005 - i když daněné jako příjem, jsou stále jen pohledávky a příjem nastal až v roce 2006, tak jak se to uvádí např. v přehledu pro OSSZ.

Děkuji za názory
Zuzana

 

#2 2008-04-01 09:35:05

Jana
Host

Re: Přechod na paušál, penalizace, sociální příspěvky

Jak se má napsat žádost o přechod na paušál od r. 2008(r.2007 skutečné náklady), jedná se o autoškolu, mohu uplatnit 60 %, děkuji Jana

 

#3 2008-04-01 23:43:39

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod na paušál, penalizace, sociální příspěvky

Při přechodu na paušál se žádná žádost nepíše, je však nutné provést úpravy základu daně roku 2007 podle § 23/8 zákona o daních z příjmů - viz předchozí příspěvky. Můžete uplatnit výdaje ve výši 50% příjmů (máte příjmy ze živnosti, která není řemeslná).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB