Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-03-29 22:17:57

Jana
Host

Platba silniční daně

Dobrý den, mám dotaz. Letos v březnu jsme koupili z bazaru avii za 30000.- kč a hodláme ji využívat v podnikání k převozu nákladů apod. asi jen na šest měsíců. Mohu si celou částku dát do nákladů najednou a nebo vždy jen část po dobu jejího užívání? A kdy mám zaplatit silniční daň, už teď v dubnu? Nebo ji mohu zaplatit až příští rok za všechny měsíce, kdy jsme ji využívali, najednou? Děkuji za odpověď.

 

#2 2008-03-29 23:03:38

Zdena
Moderátorka

Re: Platba silniční daně

Předpokládám, že vedete daňovou evidenci. Pořizovací cena vozidla je do 40 tis. Kč, proto si celou částku při zaplacení uplatníte jako daňový výdaj. Silniční daň se platí zálohově (pokud ji nezaplatíte na celý rok předem už nyní v dubnu), první zálohu platíte 15. dubna, výši zálohy určíte podle počtu měsíců, ve kterých jste v lednu - březnu používali vozidlo k podnikání.  Další zálohy: 15.7., 15.9., 15.12., prosinec se doplácí až při podání daňového přiznání k 31.1. příslušného roku.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB