Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-27 11:48:20

Jana
Host

Paušální výdaje a pohledávky

Hezký den. Mám dotaz. Když v roce 2007 jsem uplatňovala výdaje paušálem a mám pohledávky pro rok 2008. Musím tu pohledávku započítat do příjmu?

 

#2 2008-03-27 14:02:00

Michal Dobeš
Host

Re: Paušální výdaje a pohledávky

Dobrý den,

uplatňuji výdaje procentem z příjmů a z loňského roku mi zůstaly u dvou mých odběratelů nezaplacené pohledávky (tj. oni mi dluží). Jak mám sestavit daňové přiznání s těmito "příjmy"? Mám je do přiznání zahrnout či nikoliv?

děkuji za odpověď

hezký den

 

#3 2008-03-27 17:41:24

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje a pohledávky

Pro Janu i Michala:

Předpokládám, že uplatňujete paušál a u tohoto způsobu uplatňování výdajů chcete zůstat i v roce 2008 (nechcete začít vést daňovou evidenci), takže:
1. uplatňujete výdaje procentem z příjmů
2. příjmem jsou jenom ty korunky (nepeněžní příjmy opomineme), které vám byly v době od 1.1.07 do 31.12.07 skutečně zaplaceny
3. pohledávky vám uhrazeny nebyly, proto jste neměli příjem, vedete si je ve své evidenci pohledávek a zdaníte je až v období, ve kterém obdržíte peníze, například v roce 2008.

Dodaňovací harakiri (zvýšení základu daně o pohledávky, které vám nebyly ve zdaňovacím období zaplaceny), byste museli páchat pouze v případě, že chcete změnit způsob uplatňování výdajů - chcete v roce 2008 přejít na vedení daňové evidence.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB