Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » možnost nakupování obchodního zboží v EU bez DPH

#1 2010-08-10 14:24:42

Gregorová
Člen/ka

možnost nakupování obchodního zboží v EU bez DPH

Dobrý den,
prosím o vysvětlení jakým způsobem mohu (jsem živnostník, plátce DPH) nakupovat od dodavatele (plátce DPH v jiném čl.státě) z EU obchodního zboží bez DPH? Podle jednoho pracovníka z FÚ to nejde. Myslím si, že pokud dám svému dodavateli v EU své DIČ a případně kopii osvědčení o DPH, tak může pro mě vystavit doklad bez jejich DPH. Je to tak? Děkuji. L.Gregorová

Offline

 

#2 2010-08-14 00:12:18

Zdena
Moderátorka

Re: možnost nakupování obchodního zboží v EU bez DPH

Ano, je to tak.

Offline

 

#3 2010-08-14 00:22:27

wdc
Člen/ka

Re: možnost nakupování obchodního zboží v EU bez DPH

To znamená tedy že všechny tyto velké obchodníky mohu kontaktovat a pakliže jsem také plátcem DPH tak to DPH nikdo neplatí? Prodejce ušetří?

To jde jen v případě že nakkupuji nějak jako firma, ale když nakupuji za sebe tak ne..

Offline

 

#4 2010-08-15 14:21:45

Zdena
Moderátorka

Re: možnost nakupování obchodního zboží v EU bez DPH

Pokud pořídíte zboží z jiného členského státu od unijního plátce bez DPH, tak máte v první řadě povinnost přiznat a zaplatit daň z pořízeného zboží. Pokud je zboží určeno k uskutečňování vaší ekonomické činnosti, tak si zároveň můžete uplatnit nárok na odpočet daně (výsledek je daňově neutrální). Pokud je zboží určeno pro vaši osobní spotřebu, tak jen odvedete DPH, nemáte nárok na odpočet.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » možnost nakupování obchodního zboží v EU bez DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB