Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Česká pošta a DPH

#1 2010-08-03 20:55:44

Převrátil
Člen/ka

Česká pošta a DPH

Dobrý den.Založil jsem si e-shop.Smlouvu na odesílání balíků mám s Českou poštou.Ta mě vystaví každý měsíc fakturu,ale s 0% DPH.Mám zákazníkovi účtovat v položce poštovné 20% nebo 0% DPH?I když si budu účtovat skutečné poštovné (tedy 119,- bez balného?)Děkuji předem za odpověď.

Offline

 

#2 2010-08-12 11:35:19

wdc
Člen/ka

Re: Česká pošta a DPH

Dobrý den, mohl byste prosím prozradit o jaký typ smlouvy se jedná, kolik to stojí? Přemýším také o e-shopu.. P.

Offline

 

#3 2010-08-14 00:06:30

Zdena
Moderátorka

Re: Česká pošta a DPH

Převrátil napsal(a):

Dobrý den.Založil jsem si e-shop.Smlouvu na odesílání balíků mám s Českou poštou.Ta mě vystaví každý měsíc fakturu,ale s 0% DPH.Mám zákazníkovi účtovat v položce poštovné 20% nebo 0% DPH?I když si budu účtovat skutečné poštovné (tedy 119,- bez balného?)Děkuji předem za odpověď.

Poštovné s 0% DPH může účtovat jen držitel poštovní licence. Ostatní, kteří poštovní službu samostatně přeprodávají, zdaňují základní sazbou 20%.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Česká pošta a DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB