Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-03-22 13:04:36

tripleTTT
Člen/ka

Kniha jiz pro osobní/firemní vozidlo

Dobrý den,
měl bych dotaz na knihu jizd v připadě osobního vozidla používaného k podníkání (osvč). Musí být vedena stejně jako pro vozidlo firemní? Tudíž musí být evidována každá jízda se všemi náležitostní (datum, čas?, firemní/osobní účel, místa, km, stav tach. před/po, atd). Nebo může být jinou "lehčí formou" Např. jen výpis jízd, které jsou pracovní a neevidovat osobní (v tabulce), či vést něco jako cestovní příkaz ( nebo něco podobného) pro každou pracovní jidu. A jaké náležitosti by se měl obsahovat. (mám na mysli stav tachomotru před/po a nejen počet ujetých km.)

Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2008-03-24 21:29:51

Zdena
Moderátorka

Re: Kniha jiz pro osobní/firemní vozidlo

Minimální požadavky na evidenci pracovních jízd soukromým vozidlem OSVČ stanoví Pokyn D-300 takto:

Pro účely uplatnění daňových výdajů na pohonné hmoty, pokud správce daně nestanoví jinak, vede poplatník evidenci jízd tak, aby takto vynaložené výdaje (náklady) mohl prokázat (§ 24 odst. 1 zákona). V evidenci jízd jsou uváděny minimálně tyto údaje: datum jízdy, cíl jízdy, účel jízdy, ujeté km. Dále poplatník vede údaje o typu vozidla, registrační značce (státní poznávací značce), stavu ujetých km k 1. lednu (případně k datu zahájení činnosti nebo zahájení používání vozidla) a k 31. prosinci kalendářního roku (případně k datu ukončení činnosti nebo ukončení používání vozidla).

Offline

 

#3 2008-04-09 22:44:42

miskaraj
Člen/ka

Re: Kniha jiz pro osobní/firemní vozidlo

tzn., že v knize jízd nemusím vést přesně stav tachometru na začátku jízdy a na konci jízdy? Stačí mi jen napsat z - do   15 km ?

Offline

 

#4 2008-04-09 23:15:31

Zdena
Moderátorka

Re: Kniha jiz pro osobní/firemní vozidlo

Stav tachometru stačí na začátku a na konci zdaňovacího období. Spíše si dejte záležet na podrobnějším popisu účelu jízdy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB