Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-03-21 10:18:10

marluk
Člen/ka

DP U zaměstnance cizince

Dobrý den, pracuji ve firmě , která zaměstnává převážně občany Slovenské republiky.Někteří po mě chtějí udělat Daňové přiznání, aby si mohli uplatnit slevu na děti.Dokonce tvrdí že to chtějí zpětně už od roku 2004.Jak postupovat, když zaměstnanec nastoupil u nás v květnu daného roku a před tím byl zaměstnaný na Slovensku nebo vedený na úřadu práce.Má taky nárok na slevu na děti?

Offline

 

#2 2008-03-25 20:38:53

Zdena
Moderátorka

Re: DP U zaměstnance cizince

Daňové přiznání si poplatník podává sám. Zaměstnavatel na požádání provádí pouze roční zúčtování daní. Vystavíte jim potvrzení o zdanitelných příjmech a sražených zálohách a tím vaše povinnosti končí. Případná pomoc při sestavení daňových přiznání už bude jen na vaší dobré vůli.
U Slováků bude záležet na tom, ve které zemi jsou daňovými rezidenty. Při zdaňování příjmů se postupuje podle smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Najdete například zde:
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/pr … 0487/6205/

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB