Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-01-27 21:55:00

Bílá
Člen/ka

dotazy

Dobrý večer,-mám pár dotazů a předem děkuji za odpověď.::Pí.Zdeno,můžete mi odpovědět,pokud Vám to nevadí?Pokud jsem se Vás nějak dotkla omlouvám se,nebylo to úmyslně:
1.Mám dceru,je ve 2.ročníku stř,školy-mohu si uplatnit 5OOO/měsíčně-na DPP-da%n asi 0?Koli měsícú si mohu uplatnit 10 nebo 12?
2. Mohu půjčit sestře auto k podnikání?Co to znamemá pro ní a pro mě?Může jí auto půjčit i manžel-státní zaměstnanec?
3.Další sestra je na ÚP od srpna,do té doby měla nemocenskou.Múže si jí manžel odečíst v DP?
4.Při příjmu na vedlejší činnost 98000,-  výdajú 88000,- si může manžel uplatnit manželku nebo né?
5:Plátce DPH-může si uplatnit pušákní výdaje????Jak se to promítne s DPH,pokud je to možné???
MOOOOOOOOOC děkuji za odpovědi

Editoval Bílá (2010-01-31 20:50:52)

Offline

 

#2 2010-01-28 01:27:53

Zdena
Moderátorka

Re: dotazy

Paní  mmartam, vždyť už jste tu dávno registrovaná. Změnila jste si jméno, ovšem IP adresa vám zůstala stejná.

Offline

 

#3 2010-01-28 08:46:08

mmartam
Člen/ka

Re: dotazy

Dobrý den,mám to pouze z jiného počítače,Je to problém,nebo nemohu se zeptat na otázky?Děkuji

Offline

 

#4 2010-01-28 15:18:53

Zdena
Moderátorka

Re: dotazy

Kdepak, žádný problém, klidně se ptejte, třeba vám někdo odpoví. Lidé ale většinou dost špatně snášejí, když z nich někdo dělá blbce.

Offline

 

#5 2010-01-28 17:13:49

mmartam
Člen/ka

Re: dotazy

Pí.zdeno proč píšete takové věci,dala jsem zde své dotazy,jelikož jste mi vždy dobře odpověděla.pár dnů mi nikdo neodepsal.To že mám jiné jméno,bohužel notebook mi nevezme přihlášení pod starým jménem.Nikoho jsem se nechtěla dotknout.Pokud nechcete odpovědět,nic se neděje.

Offline

 

#6 2010-01-29 13:43:27

annci
Člen/ka

Re: dotazy

Dobrý den,

chtěla jsem se Vás zeptat na pár věcí...

1)jsem OSVČ, od února 2009 mám plný invalidní důchod a zároveň podnikám na ŽL.
   jak je to prosím se zdravotním a sociálním pojištěním?

děkuji za odpověď

Offline

 

#7 2010-01-31 20:52:04

Bílá
Člen/ka

Re: dotazy

Bílá napsal(a):

Dobrý večer,-mám pár dotazů a předem děkuji za odpověď.::Pí.Zdeno,můžete mi odpovědět,pokud Vám to nevadí?Pokud jsem se Vás nějak dotkla omlouvám se,nebylo to úmyslně:
1.Mám dceru,je ve 2.ročníku stř,školy-mohu si uplatnit 5OOO/měsíčně-na DPP-da%n asi 0?Koli měsícú si mohu uplatnit 10 nebo 12?
2. Mohu půjčit sestře auto k podnikání?Co to znamemá pro ní a pro mě?Může jí auto půjčit i manžel-státní zaměstnanec?
3.Další sestra je na ÚP od srpna,do té doby měla nemocenskou.Múže si jí manžel odečíst v DP?
4.Při příjmu na vedlejší činnost 98000,-  výdajú 88000,- si může manžel uplatnit manželku nebo né?
5:Plátce DPH-může si uplatnit paušální výdaje????Jak se to promítne s DPH,pokud je to možné???
MOOOOOOOOOC děkuji za odpovědi

Offline

 

#8 2010-02-26 15:21:29

lesana
Člen/ka

Re: dotazy

OSVČ s DE k 31.12.2009 neplátce DPH.Poskytuje služby / opravy plynových kotelen/ na Slovensko pro velké firmy-plátci DPH.Musí se registrovat jako plátce ale není mi jasné proč vystavuje Fa  do SR bez DPH ale pokud dělá tu stejnou služby v tuzemsku vystavuje Fa s DPH.Můžete mi poradit,který § z.235/2004sb. to cituje. Děkuji.

Offline

 

#9 2010-03-02 20:35:12

j.k.50
Člen/ka

Re: dotazy

Jsem ve starobním důchodu a jako OSVČ si na vedlejší poměr přivydělávám. Kolik si mohu přivydělat za rok 2010 aniž bych musela platit sociální pojištění? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#10 2010-03-24 12:44:39

slunecnice
Člen/ka

Re: dotazy

Dobrý den,
chtěli bychom se zeptat, podle čeho se určuje, zda budeme zálohy na daň platit pololetně nebo čtvrtletně.
Záleží to na výši příjmů? My jsme vždy platili pololetně - nic se nezměnilo?
Jak zjistíme v jaké výši máme zaplatit pololetní daň? Částku nám sdělí finanční úřad nebo se nějak vypočítává?

Předem moc děkujeme za odpověď.

Offline

 

#11 2010-03-25 12:37:22

JANAA
Člen/ka

Re: dotazy

Částky záloh  jste povinna si spočítat a termíny úhrad si hlídat sama. Výše zálohy se odvíjí od poslední danové povinnosti. Zákon o dani z příjmů, § 38a

(2) Zálohy neplatí poplatníci 39), jejichž poslední známá daňová povinnost 39a) nepřesáhla 30 000 Kč, a dále obce a kraje.
(3) Poplatníci, jejichž poslední známá daňová povinnost přesáhla 30 000 Kč, avšak nepřesáhla 150 000 Kč, platí zálohy na daň na zdaňovací období, a to ve výši 40 % poslední známé daňové povinnosti. První záloha je splatná do 15. dne šestého měsíce zdaňovacího období a druhá je splatná do 15. dne dvanáctého měsíce zdaňovacího období.
(4) Poplatníci, jejichž poslední známá daňová povinnost přesáhla 150 000 Kč, platí zálohy na daň na zdaňovací období, a to ve výši 1/4 poslední známé daňové povinnosti. První záloha je splatná do 15. dne třetího měsíce zdaňovacího období, druhá záloha je splatná do 15. dne šestého měsíce zdaňovacího období, třetí záloha je splatná do 15. dne devátého měsíce zdaňovacího období a čtvrtá záloha je splatná do 15. dne dvanáctého měsíce zdaňovacího období.

Offline

 

#12 2010-04-08 22:30:16

Zdena
Moderátorka

Re: dotazy

j.k.50 napsal(a):

Jsem ve starobním důchodu a jako OSVČ si na vedlejší poměr přivydělávám. Kolik si mohu přivydělat za rok 2010 aniž bych musela platit sociální pojištění? Děkuji za odpověď.

Při celoročním podnikání byste měla mít daňový základ max. 56.900,- Kč.

Offline

 

#13 2010-04-08 22:31:25

Zdena
Moderátorka

Re: dotazy

lesana napsal(a):

OSVČ s DE k 31.12.2009 neplátce DPH.Poskytuje služby / opravy plynových kotelen/ na Slovensko pro velké firmy-plátci DPH.Musí se registrovat jako plátce ale není mi jasné proč vystavuje Fa  do SR bez DPH ale pokud dělá tu stejnou služby v tuzemsku vystavuje Fa s DPH.Můžete mi poradit,který § z.235/2004sb. to cituje. Děkuji.

Pokud je plátcem a uskuteční zdanitelné plnění (například opravu plynové kotelny v Brně) s místem plnění  v tuzemsku, tak vystavuje faktury s DPH a odvede daň podle § 108/1 ZDPH.
Pokud poskytne tu samou službu (např. opravu plynové kotelny v Liptovském Jánu) s místem plnění na Slovensku, tak bude fakturovat bez české DPH, neboť daň bude odvedena na Slovensku. Daňový doklad vystaví podle § 33 ZDPH.

Offline

 

#14 2010-04-08 22:33:02

Zdena
Moderátorka

Re: dotazy

annci napsal(a):

Dobrý den,

chtěla jsem se Vás zeptat na pár věcí...

1)jsem OSVČ, od února 2009 mám plný invalidní důchod a zároveň podnikám na ŽL.
   jak je to prosím se zdravotním a sociálním pojištěním?

děkuji za odpověď

Pokud pobíráte důchod, tak jste považována za OSVČ vedlejší.
Více informací k sociálnímu pojištění najdete zde: http://www.jakpodnikat.cz/socialni-poji … innost.php
a ke zdravotnímu pojištění zde: http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB