Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-12 19:52:09

Béďa
Člen/ka

přeplatek z ročního vyúčtování za zaměstnance

Dobrý den,

z ročního vyúčtování daně ze mzdy vyšel přeplatek, který je ale vyšší, než výše zálohy daně ze mzdy ze 2/2010.
Vím, že formálně se tento přeplatek promítne ve Vyúčtování daně za rok 2010, ale jak jej nyní vyžádat zpět od FÚ ?
Mohu neplatit zálohy na daň z příjmu ze závislé činnosti do výše přeplatku a FÚ o tom jen informovat
nebo se o vrácení celého přeplatku žádá FÚ ?
Správce daně mi sdělil, že tento přeplatek dostane firma zpět až na základě výše zmíněného Vyúčtování za rok 2010. Opravdu může stát chtít takto dlouhý a hlavně bezúplatný úvěr?

Moc děkuji předem za odpověď, Daniela

Offline

 

#2 2010-03-12 19:55:34

miruska.j
Člen/ka

Re: přeplatek z ročního vyúčtování za zaměstnance

Dobrý den, pokud mi vyšel přeplatek, tak jsem o to snižovala úhrady tak dlouho, až se to vyrovnalo - píšu to možná složitě, napíšu příklad :-)
přeplatek vyšel 10 000,-
daň za únor 4000 - zůstatek přeplatku 6000 - zaplatím FÚ 0 Kč
daň za březen 5000 - zůstetek přeplatku 1000 - zaplatím FÚ 0 Kč
daň za duben 4500 - zůstatk přeplatku 0 - zaplatím FÚ 3500 Kč

Přeji hezký večer.

Offline

 

#3 2010-03-12 20:07:22

Béďa
Člen/ka

Re: přeplatek z ročního vyúčtování za zaměstnance

Díky za odpověď, napsala jste to skvěle, rozumím.
Jen ještě k tomu "oznámení" na FÚ o neplacení, to jste něco podnikla :-)) ?
Naše správkyně se bude jistě hned dotazovat, proč firma neodvádí příslušnou daň, tak bych nerada něco prošvihla, řeším to poprvé.

Daniela

Offline

 

#4 2010-03-12 20:11:18

miruska.j
Člen/ka

Re: přeplatek z ročního vyúčtování za zaměstnance

Vidíte, to jsem zapomněla napsat :-)

Nikoho informovat nemusíte, oznámíte to vlastně až v tom Vyúčtování za rok 2010 - kde se to rozepíše do příslušných kolonek a bude to tam vidět. Na Finanční úřad se neposílají žádné měsíční přehledy jako na ZP nebo OSSZ, tak by to neměli ani  s čím porovnávat.

Offline

 

#5 2010-03-12 22:26:25

Béďa
Člen/ka

Re: přeplatek z ročního vyúčtování za zaměstnance

Tak ještě jednou díky a hezký večer. Daniela

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB