Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-15 10:10:26

Dani
Host

cizí státní příslušník

Děkuji za odpověď a mám ještě jeden dotaz. Je cizí státní příslušník s trvalým pobytem v ČR povinen vést účetnictví?

 

#2 2008-03-15 10:46:54

Zdena
Moderátorka

Re: cizí státní příslušník

Dokud je zapsán v OR, tak musí vést účetnictví. Abyste mohli vést DE, je třeba podat návrh na výmaz z OR (zelený blanket, vzor najdete třeba zde: http://portal.justice.cz/ms/ms.aspx?j=3 … mp;d=47038). Od roku, následujícího po výmazu, už může vést DE.

Offline

 

#3 2008-03-16 17:44:34

Stas
Host

Re: cizí státní příslušník

Podle mě každý cizinec s ŽL musí být povinně zapsán v OR a tedy vést podvojné účetnictví. Zbavit se toho lze jen přijetím českého občanství :)

 

#4 2008-03-16 22:43:04

Zdena
Moderátorka

Re: cizí státní příslušník

Není to tak. Občan EU nemusí být zapsán v OR. Občané států mimo EU tuto povinnost mají, pokud nemají na území ČR trvalý pobyt. Právě mám před sebou úplný výpis z OR na kterém je uvedeno, že FO byla vymazána ke dni xx. října 2007 z obchodního rejstříku z důvodu získání trvalého pobytu v ČR.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB