Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-03-09 10:51:06

miroslav
Host

Přechod na paušál -leasing

Hezký den.
V daňovém období 2006 jsme vedl daňovou evidenci a druhým rokem měl auto na leasing. Letošní daňové přiznání tj. za rok 2007 bych chtěl přejít na paušál. Musí udělat dodatečné daňové přiznání za rok 2006,když jiné závazky,pohledávky nemám?  V případě uplatnění paušálu mohu od daňového základu odečíst SZP, soukromé pojištění denní dávky v případě pracovní neschopnosti, 12 000 Kč životní pojištění a 12000 Kč penzijní připojištění?
Děkuji.
Mirek

 

#2 2008-03-09 22:39:49

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod na paušál -leasing

Povinnost podat dodatečné přiznání máte v případě, že jste měl pohledávky, nebo zásoby - musíte o ně zvýšit základ daně. Pokud byly pouze závazky - nezaplacené leasingové splátky se nepočítají jako závazek - pak je na vás, zda podáte dodatečné přiznání, abyste si základ daně snížil. Nezapomeňte, že v roce ukončení leasingu byste měl vést DE, nebo účetnictví, aby bylo možné zařadit vozidlo do obchodního majetku.
Za rok 2007 lze uplatnit (řádek 103) zaplacené ZP a SP, soukromé nemocenské pojištění (jen do výše, jakou byste platil své OSSZ). Dále si můžete uplatnit nezdanitelné části základu daně na penzijní a životní pojištění tak, jak píšete.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB