Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Překladatelská a tlumočnická činnost ?!

#1 2008-03-07 21:06:01

Monre
Host

Překladatelská a tlumočnická činnost ?!

Dobrý den,
moc bych prosila o radu ohledně Překladatelské a tlumočnické činnosti. Je potřeba živnostenský list, anebo jiné náležitosti? V seznamu volných živností jsem tuto činnost našla, ale tlumočení se objevilo i v "Co neni zivnost?". Tam je naopak zmíněna státní zkouška.
Nevíte tedy, co s tím? Děkuji za případné odpovědi...
S pozdravem Monika

 

#2 2008-03-09 22:24:52

Zdena
Moderátorka

Re: Překladatelská a tlumočnická činnost ?!

Pokud nejste tlumočníkem, který vykonává svoji činnost na základě zákona č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících  (soudní tlumočník je jmenován podle citovaného zákona a je zapsán do seznamu tlumočníků (www.justice.cz), případně překladatelem, který překládá podle autorského zákona, pak si vyřiďte živnostenský list na živnost volnou č. 106.
Kopíruji náplň živnosti:
106. Překladatelská a tlumočnická činnost
Překlady z jednoho jazyka do jiného jazyka pro účely cestovního ruchu, mezinárodního styku, obchodní jednání a jiné komerční účely. Tlumočení z jednoho jazyka do druhého a tlumočení do a ze znakové řeči pro účely cestovního ruchu, obchodní jednání a podobně.
Obsahem živnosti není tlumočení sloužící potřebám řízení před soudy a správními orgány nebo v souvislosti s právními úkony fyzických a právnických osob, překlady literárních děl jako využívání výsledků duševní tvůrčí činnosti jejich autory.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Překladatelská a tlumočnická činnost ?!

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB