Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-11-03 13:57:04

Janca
Člen/ka

Co s příjmem, který byl před zahájením podnikání

Ahoj,

dnes jsem si vyřídila živnostenský list. Na počátku tohoto roku jsem si dala na své webové stránky reklamu, která mi něco málo vydělávala (okolo 1000 Kč měsíčně). Zjistila jsem zde však, že musím mít živnostenský list, tak jsem si jej dnes vyřídila, ale nevím jestli musím zaevidovat do daňové evidence i příjmy, které jsem měla od počátku roku, tedy ještě před zahájením podnikání. Živnost je nyní má hlavní činnost předtím jsem byla student.

1. musím příjmy, které jsem měla ještě před zahájením podnikání dát do daňové evidence?
2. pokud ne, musím potom tyto příjmy dát spolu s příjmy z podnikání do daňového přiznání za rok 2009?
3. nebude na mé předchozí výdělky pohlíženo jako na nelegální neohlášené podnikání?

Mockrát děkuji za pomoc!

Přeji krásný den!
Janča

Editoval Janca (2009-11-03 13:57:30)

Offline

 

#2 2009-11-07 00:23:45

Zdena
Moderátorka

Re: Co s příjmem, který byl před zahájením podnikání

Příjmy z období před zahájením podnikání bych uvedla až v daňovém přiznání. Na vaše předchozí výdělky bude nahlížet pouze finanční úřad. Pro FÚ je důležité, že jste své příjmy přiznala ke zdanění a nebude se zajímat o to, jestli jste včas ohlásila podnikání na ŽÚ.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB