Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-02-02 13:45:56

Peklanska
Člen/ka

Nákup notebooku

Chtěla bych se zeptat, provozuju živnost a manžel koupil notebook - je zaplacen z jeho účtu. Jde to nějak převést na mou živnost - používám ho pro svou práci. Mám sepsat nějakou dohodu nebo jde to nějak dostat do svých výdajů?

Offline

 

#2 2008-02-28 11:41:07

Pavla
Host

Re: Nákup notebooku

Dobrý den, jsem malý podnikatel, vedu daňovou evidenci a v roce 2005-2007máme nakoupen firemní počítač a notebook, nyní se chystáme starý počítač prodat a koupit nový ( tkz. update)....lámu si však hlavu s tím, jak to provést v účetnictví a jaký doklad na prodej počítače vystavit kupujícímu.Protože ten starý počítač má asi nějakou zůstatkovou cenu, ale nevím, jestli jsou nějaká pravidla na zjištění té ceny nebo to prostě záleží na mě, za kolik jej prodám. Můžete mi prosím poradit ???

 

#3 2008-02-28 17:36:26

Zdena
Moderátorka

Re: Nákup notebooku

Záleží na vás, za jakou cenu prodáte. Zůstatkovou cenu by mohl mít v případě, že vstupní cena byla vyšší, než 40 tis. Kč a počítač jste odpisovala jako hmotný majetek. Doklad při prodeji: fakturu při prodeji z obchodního majetku (příjem budete danit podle § 7 ZDP) bych vystavila fakturu, pokud byste napřed vyřadila z OM a pak teprve prodávala (příjem zdanit podle § 10 ZDP), pak stačí kupní smlouva.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB