Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-06-28 11:17:12

Soniko
Člen/ka

Paušál

Dobrý den, jsem obchodník a zabývám se obchodem textilním zbožím. Kupuji zboží mimojiné také z tržnic a obávám se pravosti vystavených dokladů. Mohu uplatnit paušálním výdajem ve výši 50% (tedy 50% z tržeb jako výdaje). Děkuji.

Offline

 

#2 2009-06-29 17:06:37

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál

Můžete uplatnit výdaje procentem z PŘÍJMŮ. Upozorňuji, že v příslušném procentu už jsou obsaženy všechny výdaje, které jste vynaložila/a/ v souvislosti s dosahovanými příjmy.

Offline

 

#3 2009-06-29 17:10:09

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál

Dotaz od Soniko: Dobrý den, jak mohu uplatňovat paušální výdaje v podvojném účetnictví?

Paušální výdaj uplatníte až v daňovém přiznání. Zkuste pročíst diskuse zde: http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=2655
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=3074

Offline

 

#4 2009-09-15 17:37:49

radka.machy
Člen/ka

Re: Paušál

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kolik je možné v případě volné živnosti "80.Výroba, obchod a služby jinde nezařazené" odečíst z příjmu za rok 2009 jako výdajový paušál? Někde jsem se dočetla že 50%, jinde že 60%, co je prosím správně? Ještě k druhu této živnosti, je možné ji použít v případě, že chci pracovat pro několik firem zároveň např.jako uklízečka?
Děkuji za odpověď.

Offline

 

#5 2009-09-16 17:43:09

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál

Počínaje rokem 2009 si u volné živnosti uplatníte výdajový paušál ve výši 60% příjmů. Procenta byla zvýšena zákonem č. 289/2009 Sb.
Poskytování úklidových služeb ve firmách podle mého názoru spadá pod obor č. 80, v náplni jiných oborů jsem je nenašla.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB