Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-12 17:40:02

zabiocko
Člen/ka

Školní praxe

Dobrý den,

kamarádka mého syna chce u nás dělat praxi v administrativě, jedná se o 5denní školní praxi.
Dohodli jsme se, že praxe bude neplacenná, může to takto být?

Dočetla jsem se, že žákům náleží odměna za produktivní činnost ve výši nejméně 30% z minimální mzdy tzn. 14,50 Kč/hod. Je toto nutné? Pokud ano jak postupovat při vztahu zaměstnavatel vs. čssz? aby bylo vše správně.

Děkuji moc, Z.

Offline

 

#2 2012-03-13 10:30:34

zabiocko
Člen/ka

Re: Školní praxe

Je potřeba uzavřít dohodu o provedení práce v tomto případě? Děkuji za názory jak na to.

Offline

 

#3 2012-03-13 10:40:35

JANAA
Člen/ka

Re: Školní praxe

Já si nemyslím, že je potřeba uzavírat nějaký druh pracovního poměru. Co si budem povídat, pro Vás to bude spíš přítěž, vymýšlet studentce práci....záleží, jak bude napsána    smlouva o zprostředkování praxe ze školy.
Předem si zjistěte, jak je to s případným úrazem, a jinak bych neřešila, nic neplatila, žádná smlouva...  můj názor. Jana

Offline

 

#4 2012-03-18 18:46:29

zabiocko
Člen/ka

Re: Školní praxe

Jano, díky za názor.

Offline

 

#5 2012-04-20 13:10:57

simmka
Člen/ka

Re: Školní praxe

Dobrý den,
v květnu k nám nastoupí studen střední školy na praxi po dobu 10 dní, ve smlouvě je uvedeno, že nebude vykonávat produktivní práci, tudíž pracuje bez odměny. Mě by zajímalo, zda to musíme někde hlásit nebo je to výhradně na smluvním vztahu mezi námi a školou? Dále by mě zajímalo, jak by se řešil případný pracovní úraz? Děkuji za odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB