Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-29 17:59:08

avatavs
Člen/ka

Jaké DPH?

Podnikám v oboru podlahářství.Od ledna jsem Q plátce DPH a vztahuje se na mě PDP.Chci se zeptat v rámci zakázek si také účtuju dopravu-návoz materiálů a zaměstnanců.Budu tuto dopravu fakturovat úplně zvlášt nebo ji mohu zahrnout do celkové zakázky/práce vč.materiálu a dopravy/.jde mi hlavně o to,že když budu dělat ve snížené sazbě 14%,tak aby to nebylo špatně. děkuji

Offline

 

#2 2012-03-01 11:05:25

avatavs
Člen/ka

Re: Jaké DPH?

Fakt mi nikdo neumí poradit,?

Offline

 

#3 2012-03-01 12:43:39

Lenka.muf
Člen/ka

Re: Jaké DPH?

Přemýšlím, kdy může být investor a stavební práce se sníženou sazbou? Jedině snad nějaké bytové družstvo nebo pan domácí? Proč si komplikujete život s vyúčtováním režijních nákladů na stavební práce? Udělejte si smluvně takovou cenu za práci, aby pokryla i vaše režijní náklady a nemusíte odvádět vyšší sazbu. Budete mít vyšší příjmy a režijní náklady od nich odečtete a ke zdanění vám zůstane stejný zisk, ne?

Offline

 

#4 2012-03-01 12:54:51

avatavs
Člen/ka

Re: Jaké DPH?

Ve 14% je třebas.. podlahy v domech pro bydlení,podlaha bude účtováne investorovi a ten fakturuje konečnému zákazníkovi.

Editoval avatavs (2012-03-01 12:55:27)

Offline

 

#5 2012-03-01 13:03:10

Lenka.muf
Člen/ka

Re: Jaké DPH?

...takto jo, jen jsem měla na mysli, že PDP je možná jen třeba pro byt. družstvo nebo pana domácího pokud jsou plátci, ale to vy určitě víte .... Dělám účetnictví pro stavební firmy a všechny jsem je přesvědčila, aby se režijními náklady nezabývali,  ve fakturaci prostě dohodnou vyšší cenu, která náklady pokryje... Lenka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB