Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-20 16:41:13

klarka
Člen/ka

jak prokázat bydliště-přiznání k dani FO-prodej domu

Dobrý den, moje známá dostala od své maminky dům, bydlela v něm pouze půl roku, pak ho prodala, neměla tam trvalé bydliště,nechodila jí tam pošta, peníze použila na opravu své jiné nemovitosti, ve které teď bydlí.Jak má prokázat, že tam opravdu bydlela, aby nemusela platit daň z příjmu FO za prodej domu.Děkuji.

Offline

 

#2 2012-02-21 14:21:14

dagis
Člen/ka

Re: jak prokázat bydliště-přiznání k dani FO-prodej domu

pokud peníze z prodeje domu použila na  nemovitost, kterou využívá ke svému bydlení, tak se na ni vztahuje osvobození od daně

Offline

 

#3 2012-02-21 18:36:50

klarka
Člen/ka

Re: jak prokázat bydliště-přiznání k dani FO-prodej domu

Díky za odpověď, já jsem ale právě vyčetla toto -Obdobně se postupuje také u příjmů z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu, včetně souvisejícího pozemku, pokud v něm prodávající měl bydliště bezprostředně před prodejem po dobu kratší dvou let a použije-li získané prostředky na uspokojení bytové potřeby.
Ona to splňuje,ale nevíme jak obhájit před FU to bydliště.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB