Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

#1 2012-01-30 15:33:59

ZuzanaP
Člen/ka

Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Dobrý den paní Zdeno,
v ručně vyplněném přiznání DPH jsem namísto řádku 26 omylem vyplnila řádek 50, navíc jde o II.Q 2011.
Jedná se o služby, které jsou přímo vázány na dovoz a vývoz zboží (paragraf 69 (3)), které vždy do řádku 26 zapisuji, jsou osvobozeny od DPH.
Měla bych na Vás dva dotazy:
1/ myslíte, že je bezpodmínečně nutné dodatečné přiznání podat, když se výše DPH nemění?
2/ již jednou jsem k přiznání DPH, právě za II.Q 2011 podávala dodatečné přiznání, je vůbec možné podat dodatečné přiznání k dodatečnému přiznání???? Jak by vůbec vypadalo?
Velice děkuji za radu. Zuzana

Offline

 

#2 2012-01-31 00:15:48

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

1/  Já bych určitě podala. Daňová povinnost se sice nemění, ale jestli jste vyplnila řádek 50, tak FÚ očekává výpočet krátícího koeficientu.

2/ Je možné podat několik dodatečných přiznání. Vyplňují se jen ty řádky, které se oproti posledně podanému přiznání mění. Vyplnila bych řádek 50 mínusem a řádek 26.

Offline

 

#3 2012-02-01 08:54:27

43Marketa
Člen/ka

Re: Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, účtuji právnickou osobu. V prosinci se s jinou právnickou osobou dohodly na prodeji drobného hmotného majetku a dlouhodobého hmotného majetku. Vystavila jsem faktury na tento majetek a odvedla jsem DPH za prosinec 2011. V lednu 2012 mi, ale volali právníci, že stanovený odhadce cen majetku byl stanoven až v lednu 2012, proto je smlouva o prodeji právně neúčinná. Daňový poradce mi řekl, že transakce patří do prosince 2011, ale právníci tvrdí, že faktury patří až do ledna 2012. Chci se proto zeptat zda stačí tyto faktury vystornovat a do dodatečného přiznání napsat důvod ten, že se snížila daňová povinnost kvůli neplatnosti smlouvy, nebo musím vystavit opravný daňový doklad.
Velice děkuji za radu.
M

Offline

 

#4 2014-08-11 19:12:17

Eva77
Člen/ka

Re: Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Dobrý den paní Zdeno,
jsme čtvrtletní plátci DPH. V srpnu jsme obdrželi fakturu od dodavatele s datumem uskutečnění zdanit.plnění 13.5. Jedná se o režim přenesení daň.povinnosti. Na naši výtku, proč máme fakturu až teď, reagoval dodavatel, že už nám ji poslal e-mailem v květnu. Nám ale faktura nepřišla a osobně si myslím, že ji prostě zapomněli poslat, ale účetní ji má zaúčtovanou.  Dodavatel fakturu odmítl opravit, oba máme samozřejmě odevzdané dph za 2.Q. Jsme povinni my podávat dodatečné daň.přiznání, když chyba není na naší straně?  Co byste mi poradila? Máme trvat na svém nebo podat dod.přiznání s odůvodněním, proč snižujeme daň.povinnost? Moc vám děkuji za váš čas a radu. Eva

Offline

 

#5 2014-08-11 22:16:26

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Dobrý večer, paní Evo. Podle mého názoru nemá smysl požadovat od dodavatele opravu faktury. Pokud se zdanitelné plnění uskutečnilo 13. 5. 2014 (například předáním a převzetím stavebního díla), tak dodavatel nemůže toto datum nijak změnit. Je jedno, zda vystaví daňový doklad 13. 5. nebo 13. 8. 2014, DUZP zůstává stejný.

Jestliže se jedná o režim přenesení daňové povinnosti a Vy máte plný nárok na odpočet, tak nebudete snižovat ani zvyšovat svoji daňovou povinnost. Dodatečné přiznání můžete podat bez zdůvodnění. Předpokládám, že dodavatel odeslal výpis z evidence ve 2. Q, takže byste měli vykázat plnění ve stejném období.

Pokud máte plný nárok na odpočet a vykážete až v přiznání za 3. Q, tak Vám nehrozí doměrek, můžete využít ustanovení § 104 odst. 1 zákona o DPH.

Offline

 

#6 2015-05-06 15:27:41

jaromira
Člen/ka

Re: Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Dobrý den,

opožděně  přijatá faktura  v režimu PDP  - DUZP  31.3.2015, Přiznání k DPH za 1.Q/2015 již odevzdáno, nebudeme podávat dodatečné, využijeme
§ 104, odst.1 zákona o DPH a uvedeme ve 2.Q/2015.

Ve výpise z evidence za 2.Q/2015 u této faktury uvedeme DUZP 31.03.2015 - reaguje na toto FÚ  nebo automaticky bere využití § 104 ZDPH, máte
s tím zkušenosti ??? Možná taky jak který FÚ.

Děkuji za reakce

Offline

 

#7 2015-05-06 22:52:34

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Záleží na FÚ. Nemusí automaticky brát využití § 104 ZDPH, může požadovat dodatečné přiznání a nový výpis z evidence za 1. Q/2015.

Offline

 

#8 2015-05-07 06:52:05

jaromira
Člen/ka

Re: Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Zdeni, díky za reakci a přeji pěkný den.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Dodatečné přiznání dodatečného přiznání DPH?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB