Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-01-12 18:20:25

agrim
Člen/ka

Kdy se stane OSVČ hlavní činností

Dobrý den,
mám HPP a k tomu podnikám na ŽL (vedlejší činnost) - k 1.3. dostanu výpověd pro nadbytečnost a HPP mi skončí 30.4.2012. Zůstane mi pouze práce na ŽL,pokud se mi nepodaří sehnat jinou práci na HPP. Ukončením pracovního poměru se tedy stává práce na ŽL hlavní činností? Tuto skutečnost pak asi předpokládám musím oznámit na ZP a OSSZ a FÚ? Zřejmě vyplněním nějakého formuláře,že?Děkuji

Offline

 

#2 2012-01-12 22:31:16

Zdena
Moderátorka

Re: Kdy se stane OSVČ hlavní činností

Pokud od 1.5.2012 nebudete mít nové zaměstnání (pozor na den nástupu do zaměstnání, je státní svátek), tak od května budete OSVČ hlavní. FÚ to nezajímá. Na OSSZ a ZP nemusíte hlásit, stačí, že začnete platit zálohy na pojistné z minimálního vyměřovacího základu (ZP 1.697,- Kč, SP 1.836,- Kč).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB