Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-01-09 16:08:10

seis
Člen/ka

dotazy k vedení účetnictví

Dobrý den, ráda bych znala vaše názory k vedení účetnictví...
Účetní, po které jsem účetnictví přebrala vypisovala ke každému dokladu v pokladně doklad výdajový, je to nutné?
Po přijetí faktury od dodavatele musí fakturu označit svým podpisem (značkou) ten, kdo ji zaúčtovává? Nestačí to, že ji zaúčtuje do účetního programu a na fa napíše číslo dle číselné řady v programu?

Díky.

Offline

 

#2 2012-01-09 19:03:16

Marie66
Člen/ka

Re: dotazy k vedení účetnictví

Já ke každému dokladu v pokladně vypisuji pokladní doklad, kde uvedu předkontaci.
Příjaté faktury zaúčtovávám všechny já (cca 1000 ks ročně/1firma), ale až po odsouhlasení oprávněnosti fakturace odpovědnou osobou.

Offline

 

#3 2012-01-09 21:20:20

seis
Člen/ka

Re: dotazy k vedení účetnictví

Pokud vyjedu z programu pokladní knihu, kde je uvedená předkontace, mělo by to podle některých účetní stačit...tak já nevím:)

Offline

 

#4 2012-01-09 21:36:47

Marie66
Člen/ka

Re: dotazy k vedení účetnictví

seis napsal(a):

Pokud vyjedu z programu pokladní knihu, kde je uvedená předkontace, mělo by to podle některých účetní stačit...tak já nevím:)

Tak v takovém případě si myslím, že ano.

Offline

 

#5 2012-02-26 09:34:31

bobsova
Člen/ka

Re: dotazy k vedení účetnictví

Dobrý den, mám stejný dotaz jako SEIS s tím rozdílem, že nevedu daňovou evidenci v účetním programu, ale ve mnou vytvořené Excelovské tabulce. Je zde nutné opatřit veškeré doklady vypsaným příjmovým či výdajovým dokladem v číselných řadách?

Děkuji.

Offline

 

#6 2012-02-26 09:46:33

bobsova
Člen/ka

Re: dotazy k vedení účetnictví

Ještě doplním, že nejsme plátci DPH a přijatých a vydaných faktur máme ročně kolem 120 ks a všechny jsou v hotovosti.

Offline

 

#7 2012-02-27 15:31:20

Marie66
Člen/ka

Re: dotazy k vedení účetnictví

Je na Vás jakým způsobem evidence prokážete přesnost a pravdivost ve vedení DE. Máte-li na dokonce na faktuře  způsob úhrady HOTOVĚ, tak nemusíte vypisovat pokladní doklady.  Z Excelu je evidence přehledná.

Offline

 

#8 2012-03-02 21:42:31

bobsova
Člen/ka

Re: dotazy k vedení účetnictví

Děkuji za odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB