Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-11-24 20:16:08

adi
Člen/ka

přivýdělek bez Živostenského listu

Dobrý den,mám pár hloupých otázek,ale nikde jsem na ně nenašel odpověd.Dělám ve firmě na nábytek,ale jsem vyučený jako autoelektrikář,od té doby co jsem skončil školu jsem se bohužel nedostal do autoservisu,jelikož nemám 2 roky praxi.Automobily mě baví a všechen svůj volný čas trávim zabývaním se o automobilech.Dokonce jsem si zaplatil i několik kurzů.Mám svůj cíl,že bych chtěl mít za několik let svůj autoservis.Bohužel ted je špatná doba tak bych chtěl mít aspon při práci opravy automobilů jako koníček,a ted je můj hlavní dotaz.Můžu při práci opravovat automobily,aniž bych si musel zřídit Živnostenský list?Pokud ano můžu si třeba udělat nějaký inzerát například do místních městských novin?Děkuji za odpověd

Offline

 

#2 2011-11-24 22:30:24

Zdena
Moderátorka

Re: přivýdělek bez Živostenského listu

Pokud budete automobily opravovat častěji (nepůjde o příležitostnou, jednorázovou činnost bez záměru jejího opakování), tak budete potřebovat živnostenské oprávnění. Bez živnosti bych si inzerát nedávala.

Offline

 

#3 2011-11-25 20:18:45

adi
Člen/ka

Re: přivýdělek bez Živostenského listu

Děkuji,a kdybych si založil živnost,kolik bych platil zdravotní a sociální,je na to nějaký koeficient,když mám stálou práci a tohle by byl jako přivýdělek?Jsou nějaké nařízení jak má vypadat dílna?děkuji za vyčerpávající odpověd

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB