Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-07-17 15:30:32

sylva
Host

pojištění

Dobrý den.Jsem zaměstnána u firmy.Smlouva je "dohoda o pracovní činnosti".Měsíčně si mohu vydělat do 4000 kč hrubé mzdy a týdně odpracovat do 20ti hodin.Jsem evidovaná na úřadu práce.Platí za mě socialní a zdravotní pojištění stát nebo mi budou pojištění strhávat z platu?Děkuji.

 

#2 2008-07-26 19:06:56

Zdena
Moderátorka

Re: pojištění

Z výdělku vám budou strhávat sociální i zdravotní pojištění, neboť máte uzavřenou dohodu o pracovní činnosti, ze které se toto pojistné odvádět musí. Povinným odvodům ZP a SP nepodléhá pouze dohoda o provedení práce. Pokud jste v evidenci ÚP, pak je za vás plátcem zdravotního pojištění i stát a nebude vám proto strženo zdravotní pojištění z minimálního vyměřovacího základu, ale jen z částky, kterou jste si opravdu vydělala.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB