Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-11-08 14:09:24

Daňově uznatelný náklad v DE

Dobrý den, zase moc prosím, paní Zdeno, o radu. Podnikatel , který vede daňovou evidenci , zaplatil v roce 2011 dlužné nájemné za rok 2008 a zároveň zaplatil nájemné na celý rok dopředu. Jedná se o částku 350 000,-  . Daňová evidence nezná časové rozlišení, ovlivní to hodně
základ daně roku 2011, bude to tak správně? Děkuji- Eva Louvarová

Offline

 

#2 2011-11-09 00:26:57

Zdena
Moderátorka

Re: Daňově uznatelný náklad v DE

V daňové evidenci se časově rozlišuje pouze leasing. Pokud podnikatel zaplatil nájemné v roce 2011 (a je úplně jedno, za jaké období je zaplatil), pak uhrazenou částku uplatní jako daňový výdaj roku 2011.

Offline

 

#3 2011-11-10 07:20:25

Re: Daňově uznatelný náklad v DE

Moc děkuji!

Offline

 

#4 2011-12-17 17:25:31

paf
Člen/ka

Re: Daňově uznatelný náklad v DE

Dobrý den, mám e-shop, vedu DE, nejsem plátce DPH.

1) Zákazník reklamoval zboží, dle zákona jsem mu vrátila částku za zboží plus jeho prokazatelně vynaložené náklady s reklamací, zákazník posílal reklamované zboží přímo k dodavateli a pak mi poslal podací lístek z pošty na základě kterého jsem mu vrátila částku za fakturu + částku za poštu, když odesílal to zboží k reklamaci přímo mému dodavateli - můžu si takový podací lístek dát do výdajů uznatelných? Navíc jsem to vracela přes účet, takže mám na výpise částku vyšší než byla faktura, jak tedy vystavím dobropis - na jakou částku a jak to vše zaevidovat?

2) Zákazník zaplatí převodem na účet, tudíž vystavím fakturu, ale převezme si zboží osobně, stačí mi podpis přebírajícího na té faktuře s datumem převzetí?

3) Do inventury skladových zásob za rok 2011 zahrnu i zboží, které sice v roce 2011 dorazilo od dodavatele (některé se už i v roce 2011 prodalo), ale faktura vystavená za toto zboží v roce 2011 je uhrazená až v roce 2012?

Děkuji

Editoval paf (2012-01-07 10:31:33)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB