Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Poskytování služby

#1 2011-10-18 20:42:22

ostrava
Člen/ka

Poskytování služby

Dobrý den, mám prosbu, chtěla bych znát názor na určení typu poskytované služby. Český plátce DPH provádí činnost pro supermarkety v ČR i EU. Činnost spočívá v koordinaci dodávek (takto je činnost uvedena ve smlouvě). Supermarket dodá plátci kompletní dokumentaci (výkresy, smlouvy apod.) a plátce má na starost koordinovat firmy, které do supermarketu dodávají vnitřní vybavení (regály, nábytek, pulty, chlazení apod.). Jedná se o služby vztahující se k nemovitosti (par.10 zákona o DPH, spadá tam i služba stavebního dozoru) nebo se místo plnění u takové služby stanoví dle par. 9 zákona o DPH? Můžete mi jinak poradit, na koho se s tímto dotazem mohu obrátit?
Děkuji za pomoc.

Offline

 

#2 2011-10-24 22:25:32

Zdena
Moderátorka

Re: Poskytování služby

Zkuste si na stránkách Komory daňových poradců ČR vyhledat poradce, který se specializuje na DPH:
http://www.kdpcr.cz/search_advanced.asp … nguageID=1

Offline

 

#3 2011-10-27 08:02:53

ostrava
Člen/ka

Re: Poskytování služby

Děkuji, tušila jsem, že to nebude tak jednoznačné. Hledám různé výklady, ale nikde nemohu nic konkrétního najít.

Offline

 

#4 2011-10-29 00:51:26

Zdena
Moderátorka

Re: Poskytování služby

Pokud nejste koordinátorem stavebních prací, tak byste snad mohli postupovat podle § 9/1 ZDPH. Se službami vztahujícími se k nemovitosti to opravdu není jednoznačné. Když za takovou službu může být považováno například poskytnutí práva rybolovu na vodním toku nebo žňové práce, tak už asi všechno:-)

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Poskytování služby

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB