Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » mezinárodní přeprava

#1 2011-08-28 22:50:54

alena59
Člen/ka

mezinárodní přeprava

Dobrý den
mám dotaz česká firma plátce DPH převezla zboží pro německou firmu neplátce DPH z ČR do Maďarska,jak fakturovat kdo bude platit DPH? Děkuji

Offline

 

#2 2011-09-04 15:17:08

aiko
Člen/ka

Re: mezinárodní přeprava

Chtělo by to víc rozepsat, ale takhle bych řekla, že německá firma se přijetím přepravní služby stala plátcem (vycházím z toho, že zákon o DPH y v Německu měl bý stejný jako u nás), místo plnění je podle § 9 odst. 1 mimo tuzemsko (DE), česká firma vystaví doklad bez daně a podá souhrnné hlášení

Offline

 

#3 2011-09-04 18:12:21

alena59
Člen/ka

Re: mezinárodní přeprava

já si myslím jestli to nepůjde podle `par 10f DPH německá firma nená DIČ takže mi neprojde souhrnné hlášení

Offline

 

#4 2011-09-05 19:15:23

aiko
Člen/ka

Re: mezinárodní přeprava

S tím hlášením máte pravdu, to mi nedošlo. Německá firma ale podle mne není osoba nepovinná k dani. Plátcem by se měla stát dnem přijetí služby a pak už DIČ mít bude. V DAP bych to dala na řádek 26 (ostatní uskutečněná plnění...). Po registraci Němce to pak jedině dořešit dodatečným DAP a vykázat plnění na ř. 21 a k tomu souhrnný hlášení.

Editoval aiko (2011-09-05 19:16:15)

Offline

 

#5 2011-09-06 17:38:38

aiko
Člen/ka

Re: mezinárodní přeprava

Ještě jsem si uvědomila jednu věc, vzhledem k tomu, že jste psala, že jde o německou firmu, brala jsem, že přeprava se vztahovala k jejich podnikání (nebylo to soukromě)

Offline

 

#6 2011-09-07 21:48:02

alena59
Člen/ka

Re: mezinárodní přeprava

ne nebylo to souromě je to německá firma ale je neplátce já si myslím že místem plnění by mělo být tam kde doprava začala což je v Čechách ale jistá si vůbec nejsem

Offline

 

#7 2011-09-08 23:36:36

Zdena
Moderátorka

Re: mezinárodní přeprava

Pokud se jedná o osobu povinnou k dani (PO nebo FO, která samostatně uskutečňuje své ekonomické činnosti bez ohledu na to, zda je či není plátcem DPH), pak byste měla určit místo plnění podle § 9/1 ZDPH. Podle § 10f by se určovalo místo plnění v případě, že by objednatelem byla osoba nepovinná k dani a tou německá firma zaručeně není. Pokud se budete striktně držet výše uvedených ustanovení zákona o DPH, tak vystavíte fakturu bez DPH s upozorněním, že povinnost přiznat a zaplatit daň má objednatel ve své zemi. Vzhledem k tomu, že objednatel není plátcem a těžko jej přinutíte k registraci (možná mu ji německý zákon o DPH ani neukládá), tak poskytnutí služby neuvádíte do SH, tam patří jen služby pro unijní plátce. Plnění bych vykázala na řádku 26.

Offline

 

#8 2011-09-10 15:53:34

alena59
Člen/ka

Re: mezinárodní přeprava

děkuji za radu a mám tu další oříšek jak se zbavím pohledávek v podvojném účetnictví u firmy která byla vymazána z ob.rejstříku kde proběhlo soudní řízení a odpověď neuspokjojení z nedostatku financí a můžu žádat o vrácení DPH? A u další firmy nestihly podat to do rok a bylo zamítnuto přípis mají je nějaké šance odpisu těchto pohledávek

Offline

 

#9 2015-06-17 11:40:29

JERABINKA
Člen/ka

Re: mezinárodní přeprava

dobrý den
potřebovala bych poradit.Jsme firma plátci DPH  a zprostředkovali jsme přes polského dopravce přepravu zboží z Francie do Španělska. Polák nám vystavil fakturu za přepravu bez DPH a my máme fakturovat  španělskému objednavateli který je prý plátcem DPH ale  identifikační číslo které nám poslal nejde ověřit jako platné ani na FU v Ostravě.  Co s tímto případem? Jak vyfakturovat ?  Děkuji moc

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » mezinárodní přeprava

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB