Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » řádek 47 přiznání DPH

#1 2011-08-02 09:11:39

ivo.galousek
Člen/ka

řádek 47 přiznání DPH

Dobrý den,
jsem plátce DPH a vytvořil jsem majetek vlastní činností, který byl v 7/2011 převeden do používání.
Jeho cena je stanovena na 1 200 000 Kč.
Prosím o řešení, jakým způsobem se mi v Daňové evidenci tato 2letá trvající investice bude promítat
od daňového přiznání DPH, počínaje nákupem materiálu a služeb (cihly, pokrávačské práce,...), konče
převedení do užívání.

Děkuji.

I.Galousek

Offline

 

#2 2011-08-29 22:55:18

Zdena
Moderátorka

Re: řádek 47 přiznání DPH

Hodnota hmotného majetku, u kterého jste uplatnil nárok na odpočet daně, se uvádí do ř. 47 daňového přiznání najednou ve zdaňovacím období, ve kterém byl majetek uveden do užívání, tedy v přiznání za červenec  (pokud jste  měsíčním plátcem) nebo za 3.Q (pokud jste čtvrtletním plátcem). Řádek 47 je informativní, nemá vliv na výši DPH.

Nárok na odpočet daně (při nákupu materiálu a služeb) jste si zajisté nárokoval v předcházejících zdaňovacích obdobích podle daňových dokladů. 

Pokud bude majetek využíván částečně pro účely s nárokem na odpočet daně a částečně pro účely bez nároku na odpočet, tak postupujte podle informací MF ČR, bod 6:

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/DA … 281%29.pdf

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » řádek 47 přiznání DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB