Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2011-06-14 22:52:09

lecuero
Člen/ka

jak podnikat při zaměstnání

Dobrý den, prosím o radu. Právě jsem dokončil školu, hledám si zaměstnání a při zaměstnání bych si chtěl přivydělávat živností (podnikáním) - koupě zboží za účelem dalšího prodeje. 

V tomto oboru jsem naprostý laik. Zajímalo by mě, pokud budu někde zaměstnán (např. ve fabrice) a budou mi strhávat z platu zdravotní a sociální, tak jestli budu ještě znova muset  pojištění platit z činnosti živnosti (podnikaní)

Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2011-06-16 00:43:43

Zdena
Moderátorka

Re: jak podnikat při zaměstnání

Z hlediska zdravotního pojištění bude podnikání vaším vedlejším příjmem. Jako zaměstnanec nebudete platit pravidelné zálohy, pojistné zaplatíte jednou za rok po podání daňového přiznání. Více informací najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php

Z hlediska sociálního pojištění budete považován za OSVČ vedlejší. V prvním roce podnikání neplatíte zálohy, v dalších letech až podle výsledku předcházejícího roku. Pokud budete mít z podnikání malé zisky (daňový základ), tak nebudete platit žádné sociální pojištění. Více informací najdete zde, hledejte hesla vedlejší činnost s vyššími zisky a vedlejší činnost s nízkými zisky:

http://www.jakpodnikat.cz/socialni-poji … peceni.php

Offline

 

#3 2011-07-02 21:37:15

favourit
Člen/ka

Re: jak podnikat při zaměstnání

Dobrý den, jsem zaměstnán na HPP jako Skladník potravin v řetezci co má supermarkety a hypermarkety s potravinami takže mají živnost malo obchod a velkoobchod , chtěl bych při svém zaměstnání podnikat na Vedlejší pracovní ponměr jako maloobchod s IT zbožím a servis IT technikou, půjde to ? děkuji

Offline

 

#4 2011-07-06 00:18:31

Zdena
Moderátorka

Re: jak podnikat při zaměstnání

Vzhledem k tomu, že budete mít shodný předmět činnosti jako zaměstnavatel (velkoobchod, maloobchod) byste měl zaměstnavatele písemně požádat o písemný souhlas s výkonem činnosti (§ 304 zákoníku práce).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB