Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2013-01-20 23:15:16

Lenkas83
Člen/ka

Re: Odpočet dph ze zahraničí

Dobrý večer Zdeno, chtěla jsem se zeptat. Jsem plátce DPH a pořídila jsem zboží z USA. Faktrua mi přišla 6.12.2012. Doklady o vyměření clu a DPH mi přišly až 8.1.2013. Na těchto dokladech mám vyměřenou částku cla a DPH tam vyměřeno není. Chtěla jsem se zeptat, zda povinnost přiznat daň bude ve 4Q/2012 nebo až v 1Q/2013? A ještě jsem se chtěla zeptat přímo k DPH - to si musím z té čásky součinu hodnoty zboží a hodnoty cla vypočítat sama a můžete mi poradit na jaký řádek v přiznání DPH to patří? Jestli to bude ne řádku 12 a 43 nebo to mohu uplatnit na řádku 42. Zboží budu dále prodávat.
Předem děkuji za odpověď Lenka Suchanová

Offline

 

#27 2013-01-22 17:11:56

Zdena
Moderátorka

Re: Odpočet dph ze zahraničí

DPH přiznáváte ke dni, kdy bylo zboží propuštěno do celního režimu volný oběh.

Pro výpočet DPH vezměte hodnotu z řádku 47, připočítejte clo, dopravu do prvního místa určení (pokud už není započítaná v ř. 47) a poplatky za celní řízení.
Uvádí se na ř. 7 /8/ a na ř. 43 /44/.

Offline

 

#28 2013-01-22 19:52:36

Lenkas83
Člen/ka

Re: Odpočet dph ze zahraničí

Dobrý den, děkuji moc za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB