Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-04-08 16:44:10

Matulka
Člen/ka

Evidence příjmů

Dobrý den,prosím o radu.Mám obchod s potravinami. Dodavateli vrátím bedny a vratné sklo, vystaví nám dobropis a zaplatí . Mám tento dobropis  evidovat jako příjem a uplatnit z neho 60 % výdajů? Anebo se dobropis chová jako faktura za zboží ,ale  s minusem a tudíž se neeviduje jako příjem? V DE dobropisy učtuji jako fakturu za zboží s mínusem.  V uplatnování výdajů % jsem začátečnice, tak nevím jak na dobropisy. Vystavené faktury / pohledávky/ samozřejmě eviduji a při zaplacení jsou  zdanitelným příjmem, ale  s dobropisem potřebuji poradit . Diky moc.Marie

Offline

 

#2 2011-04-09 15:25:20

dagis
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

dobropis nemá s příjmem nic společného je to výdaj mínusem, takže vlastně snižujete tím platbu za zboží

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB