Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-04-04 21:32:09

petra7
Člen/ka

Důvody pro podání dodatečného DAP - příloha DAP 2010

Dobrý den,
manžel má řemeslnou živnost, a tak jsme letos, i přesto, že je plátcem DPH a vede daňovou evidenci, uplatnili v daňovém přiznání výdaje procentem z příjmů. Musel podat dodatečné DAP za rok 2009. Obě dvě přiznání jsme podali prostřednuictvím pošty. Pracovnice z FÚ se nám dnes ozvala, že nám chybí k dodatečnému daňovému přiznání za rok 2009 příloha, ve které mají být uvedeny důvody pro podání dodatečného DAP. Domnívala jsem se, že dodatečné DAP se zpracovává na tiskopise, ktarý byl platný v roce, za který se podává dodatečníé DAP. V roce 2009 tam tato příloha ještě nebyla uvedena, takže jsem si z toho odvodila, že to bude platit až pro případné podání dodatečného DAP za rok 2010.

Přílohu s odůvodněním pro podání dodatečného DAP za rok 2009 samozřejmě není problém vytvořit a poslat na FÚ jen by mě z principu zajímalo, jak je to vlastně správně. Předem děkuji za odpověď. Petra S.

Offline

 

#2 2011-04-06 23:42:42

Zdena
Moderátorka

Re: Důvody pro podání dodatečného DAP - příloha DAP 2010

Platí to pro dodatečná přiznání (a je jedno, za který rok), která jste podali od 1.1.2011. Pokud podáváte přiznání na nižší daň, nebo se daň nemění, ale měníte dříve tvrzené údaje, tak byste měli uvést důvody pro podání dodatečného přiznání. Upravuje § 141 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB