Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-29 21:37:35

ivulin
Člen/ka

dovoz zboží z USA a DPH

Dobrý den,mám dotaz nakupuji zboží v USA určené k dalšímu prodeji,od 1.4.2011 se musí u zásilek platit DPH,já nejsem plátce DPH pokud zboží objednám musím se registrovat k plátci DPH děkuji za odpověd Iva Janíčková

Offline

 

#2 2011-03-30 22:33:54

Zdena
Moderátorka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

Nemusíte, DPH si vyberou celníci.

Offline

 

#3 2011-03-31 15:43:49

ivulin
Člen/ka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

Dobrý den,děkuji za odpověd,tak že to znamená DPH zaplatím celníkům a já nemusím nikde DPH vykazovat v účetnictví a v danovém přiznání,ještě jednou děkuji moc za odpověd Iva

Offline

 

#4 2011-03-31 18:15:20

Zdena
Moderátorka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

DPH nemusíte nikde zvlášť vykazovat, zaplacená daň bude součástí vašich výdajů na nákup zboží.

Offline

 

#5 2012-01-25 01:45:09

Barborka
Člen/ka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

Krásný den, dovezla jsem zboží z USA a na JSD mám stanovenou hodnotu pro výpočet DPH. Na JSD je však chybně uvedená sazba (místo 10% je 20% DPH). Je to problém, když použiji správnou sazbu a ta nekoresponduje s JSD? Hodnota pro výpočet DPH obsahuje hodnotu zboží, clo a zahraniční dopravu. Na faktuře mám ještě poplatky za vystavení JSD, spediční a manipulační poplatky a tuzemskou přepravu. Tyto poplatky se už do hodnoty pro výpočet DPH nevztahují? Ještě jsem se s tím nikdy nesetkala, a tak to nechci mít všechno špatně. Děkuji za radu. Barča

Offline

 

#6 2012-03-16 12:33:52

Stáňa
Člen/ka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

Dobrý den.
Chci se optat. Mám JSD a dodavatel je v EU zoně a je plátcem. Zboží nám přišlo z  Thajska což je 3. země a na JSD je DPH . Můžu na to uplatnit reverse charge (nebo jak se to píše) .

Děkuji.

Offline

 

#7 2013-01-09 10:42:47

Helap
Člen/ka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

Dobrý den, prosím o radu

1.  je limit 22 Euro z USA i s poštovným nebo bez něj?
2. Je to tak správně?  Jakmile se překročí zboží třeba na 23 Eura potom se připočtě  poštovné a odvede daň , případně clo ze všeho?
3.  Pokud mi poštou - celnicí projde zásilka do 22 Euro + 7 euro poštovné bez proclení. Mohu dát do nákladů?

Moc děkuji za odpověď

Offline

 

#8 2013-02-10 20:25:58

Bohous
Člen/ka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

Dobry den
Jsem zivnostnik a chci z Ruska dovazet textil a dale ho prodavat formou e-shopu.Pri jednani s Ruskou stranou jsem zjistil
ze podle ruskych zakonu muze obchodni balik odeslany pravnickou osobou byt adresovan take pouze pravnicke osobe.Jinak
ho na hranicich nepusti.Nevi nekdo o reseni teto situace,aniz bych musel zakladat napriklad s.r.o.?

Offline

 

#9 2013-04-06 14:36:13

evaeva
Člen/ka

Re: dovoz zboží z USA a DPH

Dobrý den,
prosím o info.
Chci nakupovat zboží z Číny a následně prodavat, nejsem platcem DPH,
Při nakupu zboží pro soukrome účely nemusím platit DPH ani CLO do 22Eur
Při nákupu zboží pro účely prodeje tedy podnikaní musím nebo nemusím platit DPH a CLO?
- pokud se vlezu do 22Eur
děkuji Eva

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB