Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-26 09:24:42

Toja
Člen/ka

daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den.

Prosím o radu, zda daňové zvýhodnění na děti uplatňuje jen jeden z rodičů, nebo mohou oba rodiče žijící ve společné domácnosti. (Já jsem OSVČ, manžel zaměstnanec).

Děkuji
Toja

Offline

 

#2 2011-03-27 01:16:13

Jarmila234
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Obecně mohou uplatňovat bonusy na děti oba rodiče,ale vždy tak,aby v daném měsíci byly uplatněny jen u jednoho z rodičů.To znamená,pokud manžel uplatňoval v zaměstnání,tak už nemůžete uplatňovat vy jako OSVČ.Pokud by jste byli oba OSVČ,pak si můžete rozdělovat na měsíce tak,jak je to pro vás výhodné. Pokud manžel neuplatňoval v zaměstnání,tak můžete vy jako OSVČ,pak doložíte potvrzení od zaměstnavatele manžela,že neuplatňoval.

Offline

 

#3 2011-04-07 10:34:23

milouš jakeš
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den,mám dotaz zda-li si mohu odečíst z daní za rok 2010 přítelčino dítě žijící ve společné domácnosti.Nejsem otcem,ale živim ho.Přítelkyně je na mateřské dovolené.Děkuji za odpovědˇ

Editoval milouš jakeš (2011-04-07 10:35:49)

Offline

 

#4 2011-04-08 00:31:04

Zdena
Moderátorka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Ne. Nárok na daňové zvýhodnění byste měl v případě, že byste si dítě osvojil, nebo jste se s přítelkyní oženil.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB