Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-02 18:38:37

veronikaboudova
Člen/ka

zdrav. a soc. poj. u důchodců

Dobrý den,
mám na Vás dotaz ohledně odvodů z mezd u důchodců. Pracuje u nás důchodce na hlavní pracovní poměr a mě by zajímalo, zda se mu z mezd odvádí zdravotní a sociální pojištění. Děkuji za odpověď
Veronika (boudovaveronika@seznam.cz)

Offline

 

#2 2011-03-02 21:42:25

Zdena
Moderátorka

Re: zdrav. a soc. poj. u důchodců

Odvádí se SP i ZP. U ZP nemusíte odvést pojistné z minimálního vyměřovacího základu.

Offline

 

#3 2011-04-12 20:24:03

veronikaboudova
Člen/ka

Re: zdrav. a soc. poj. u důchodců

Dobrý den,
ještě jeden dotaz ohledně zaměstnávání starobních důchodců. Je nějak omezen výdělek u těchto osob? Mám na mysli, aby starobnímu důchodci nebyl odejmut důchod. A ještě jedna věc, odvádí se i daň FÚ ze mzdy těchto osob?Předem děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2011-04-14 01:21:23

Zdena
Moderátorka

Re: zdrav. a soc. poj. u důchodců

Pokud nepobírá předčasný důchod, tak mu nebude odebrán, výše výdělku nehraje roli. Přinejhorším by musel starobní důchod zdanit a to v případě, že součet jeho příjmů ze zaměstnání, z podnikání a z pronájmu přesáhne 840.000,- Kč za rok.
Ze mzdy pracujících důchodců se odvádí daň z příjmů, zdravotní a sociální pojištění.

Offline

 

#5 2012-01-31 19:08:58

Jitka Koutná
Člen/ka

Re: zdrav. a soc. poj. u důchodců

Dobrý den, jsme nezisková organizace, která zaměstnává invalidní důchodce. Pracují na úvazek 0,25. Hrubá mzda je měsíčně 6tis. Zdravotní pojištění se odvádí jen z rozdílu 6000-5355., jelikož za ně zdravotní hradí  i stát. Sociální se odvádí z celé částky kč 6tis. Jaká je superhrubá mzda? 6000,00+sociální a zdravotní z celé částky nebo jen z rozdílu  Kč 645?. V zákoně o dani z příjmu §13 nerozumím, jak se vypočítá záloha na daň. Prosím o radu, jak určit superhrubou mzdu. Nikde jsem nic nenačetla a na ZP nic neví. Děkuji za info.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB