Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-02-17 15:21:04

Petan H
Člen/ka

Pašální výdaje + auto paušálem

Chtěl bych se zeptat jestli když uplatnuji výdaje paušálem a stejně tak uplatnuji paušálem i výdaje na auto (dle dan. přiznání k silniční dani 8 měsíců po 4.000/měsíc - mám ho i pro soukromé účely) jestli se paušálem za auto můžu dostat do ztráty? díky za odpověd P.

Offline

 

#2 2011-02-17 15:50:58

miruska.j
Člen/ka

Re: Pašální výdaje + auto paušálem

Když uplatňujete výdaje procentem z příjmů (tzv.paušál), tak si již nemůžete uplatňovat žádné další výdaje, ani paušál na auto. Všechny výdaje jsou již zahrnuty v procentních výdajích. Takže se do ztráty nikdy nedostanete.

Editoval miruska.j (2011-02-17 15:52:12)

Offline

 

#3 2011-02-17 17:32:33

Petan H
Člen/ka

Re: Pašální výdaje + auto paušálem

tak to je pak lepší uplatnit výdaje tak abych mohl uplatnit výdaje paušálem za auto - to pak použiju teda jaké uplatnění nákladů???

Offline

 

#4 2011-02-17 17:53:09

miruska.j
Člen/ka

Re: Pašální výdaje + auto paušálem

Budete uplatńovat skutečné výdaje, tzn. povedete daňovou evidenci (forma je na vás - pro jednodušší stačí excel nebo volné start verze programů) - kde budete zaznamenávat své příjmy a výdaje. K těmto výdajům můžete přidat i paušál za používání auta.

Offline

 

#5 2011-02-17 17:55:09

miruska.j
Člen/ka

Re: Pašální výdaje + auto paušálem

Offline

 

#6 2011-02-17 18:07:34

Petan H
Člen/ka

Re: Pašální výdaje + auto paušálem

jj co a jak s danovou evidenci uz vim, jen jsem nechtel zbytecne mit nejaky doklady nebo prehledy tak jsem chtel pouze pausaly...letos uz jsem stejne zacal se skutecnymi vydaji, tak za lonsky rok tam uvedu souhrnne akorat ten pausal za auto a to co jsem mel za prijmy a hotove. Diky za info jak to spravne priznat, aby s tim nebyly zbytecne problemy na FU. diky P.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB