Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-02-15 12:08:53

Jana Bl
Člen/ka

Auto pořízené na úvěr

Dobrý den, řeším teď auto pořízené na úvěr lékařem, který vede daňovou evidenci, není plátce DPH. Auto pořízeno v květnu 2010.Bohužel
jsem zjistila, že součástí úvěrové smlouvy je"smlouva o  zajištění závazku převodem práva"kde je uvedeno: klient k zajištění pohledávky tímto
na Společnost převádí vlastnické právo k Předmětu financování /auto/a Společnost Předmět zajištění do svého vlastnictví za účelem zajištění
pohledávek přijímá.Předání Předmětu zajištění Klientem Společnosti a jeho převzetí Společností od Klienta bude nahrazeno uzavřením smlouvy
o výpůjčce. Účelem Smlouvy o výpůjčce je umožnit Klientovi-vypůjčiteli, který na základě Smlouvy o zajištění závazku převodem vlastnického práva převedl vlastnictí k Předmětu zajištění na Společnost půjčitele, užívání Předmětu zajištění a jeho event.odepisování podle zákona o dani z příjmu - to je velice zkrácený výtah ze smlouvy.
1)  Můžu auto v tomto případě zařadit do obchodního majetku a použít mimořádný odpis v následujících 24 měsících od pořízení auta?
2)  Dávat do nákladů výdaje na údržbu, silniční daň...
3)  Paušál na PHM asi v tomto případě nejde použít, jediná možnost je evidence cest a lístky od benzínu?
Trochu mě mate, že mám kopii technického průkazu, kde je lékař zapsán jako vlastník vozidla - zřejmě před převodem do vlastnictví
úvěrové společnosti. Děkuji za odpověd s pozdravem Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB