Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-26 10:48:56

MarieNO
Člen/ka

Výpočet daně

Dobrý den.
Mám zaměstnance,který má u jednoho zaměstnavatele hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou a současně dohodu o provedení práce. Má podepsané daňové prohlášení. Hrubá mzda z hlavního pracovního poměru činla 19.911,-Kč, u DPP-3200,-Kč. ZP + SP činilo 6.770,-Kč/ z hlavního pracovního poměr/.Pro výpočet daně jsem dala hrubou mzdu jak z hlavního prac.poměru tak z DPP + pojistné zaměstnavatele a vypočetla zálohovou daň,která po slevě činila 2.415,-Kč. Postupovala jsem správně? Nebo jsem měla z hlavního pracovního poměru vypočítat zálohovou daň a z DPP srážkovou daň? Děkuji. MarieNO

Offline

 

#2 2011-01-27 00:18:57

Zdena
Moderátorka

Re: Výpočet daně

Postupovala jste správně. Při podepsaném prohlášení zdaňujete všechny zaměstnancovy příjmy (a je jedno, zda z PP, nebo z DPP, případně z obojího) zálohovou daní.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB