Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-12-31 18:31:47

Meli
Člen/ka

Silniční daň

Dobrý den,

29.10.2010 jsme pořídila naše s.r.o. na leasing nové auto (předávací protokol 29.10. - nultá + první splátka leasingu
rovněž 29.10.2010). Do registru vozidel bylo přihlášeno datem 8.11.2010 (přidělena stálá registrační značka).
Nevím, zda bych měla zaplatit silniční daň již za říjen nebo až za listopad - slevu si mohu uplatnit až v
listopadu, takže říjen by musel být zřejmě bez slevy. Ale používání vozidla by tak "předběhlo" jeho registraci.

Moc děkuji za pomoc.

Offline

 

#2 2011-01-03 00:30:28

Zdena
Moderátorka

Re: Silniční daň

Silniční daň budete platit až od listopadu. V říjnu auto nebylo předmětem daně (§ 2 zákona o dani silniční), neboť nebylo registrováno.

Offline

 

#3 2011-01-12 09:22:34

IVETAO
Člen/ka

Re: Silniční daň

Dobrý den,
koupila jsem nové (ojeté) auto, v minulosti jsem vlastnila osobní vůz octavia, nyní jde o stejný vůz, v technické průkazu má ale zapsánu kategorii N1.
V minulosti byl plátcem silniční daně můj zaměstnavatel, od roku 2010 jsem plátcem silniční daně já sama, kvůli kategorii N1. Zálohu jsem zaplatila 3000, když budu podávat teď daňové přiznání, budu vyplňovat podle TP a uvedu, že jde tedy o nákladní automobil - musím uvádět počet náprav a maximální zatížení a mám nárok na slevu podle §6/6?
Děkuji

Offline

 

#4 2011-01-13 00:51:36

Zdena
Moderátorka

Re: Silniční daň

Pokud máte v TP kategorii N, tak do přiznání k dani silniční uveďte, že jde o nákladní automobil, kód druhu vozidla = 5. Dále uveďte počet náprav a největší povolenou hmotnost vozidla v tunách. Podle data první registrace vozidla si můžete uplatnit nárok na snížení sazby podle § 6, odstavce 6 zákona o dani silniční.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB