Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-12-13 16:53:05

makuba
Člen/ka

OSVČ+mateřská

jsem OSVČ podnikání mám jako hlavní činnost, 3 roky jsem platila nemocenskou až do nástupu na mateřskou, 25.4. jsem nastoupila na mateřskou a 26.4. jsem přerušila živnost. OSSZ mi přiznala a posílala mateřskou v té nejvyšší výši. Nyní jsem už na rodičovském příspěvku, přeřušení živnosti jsem prodloužila. Pracovnice na sociálce mi ovšem oznámila, že jsem na mateřskou neměla nárok, protože jsem měla přerušenou živnost. Je to pravda? Na mateřskou jsem šla 25.4. a živnost přerušila 26.4. Děkuji Martina

Offline

 

#2 2010-12-14 20:55:08

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ+mateřská

Podle mého názoru to není pravda. Po dobu pobírání peněžité pomoci v mateřství stejně nesmíte osobně vykonávat samostatnou výdělečnou činnost, takže je naopak vhodné činnost přerušit.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB