Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-05-04 12:43:36

Rop
Člen/ka

Kontakt na webu

Ještě bych měl malou připomínku k webu. Dle § 13a obchodního zákoníku musí být na webu podnikatele:
firmu, jméno nebo název
sídlo nebo místo podnikání

Podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku jsou navíc povinni uvádět údaje o zápisu v obchodním rejstříku včetně spisové značky.
Podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku jsou navíc povinni uvádět údaje o zápisu v jiné evidenci.

Proto by bylo vhodné dopsat větu:

Code:

Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku vedeného na magistrátu města Brna.

Jo a taky ve větě: "Stránky píše Mgr. Jana Konečná, Glinkova 17, 623 00 Brno, IČO: 40971902, od roku 1994 účetní a daňová poradkyně." si škrtněte to "daňová" neboť od 1. 9. 2006 máte přerušenou činnost daňového poradce :-)

Offline

 

#2 2008-05-05 08:37:49

janavk
Administrátorka

Re: Kontakt na webu

Ten odkaz na zápis v živnostenském rejstříku - to jsem nevěděla, podívám se na to.
Daňová poradkyně jsem pořád, přerušila jsem činnost, a v té době nemohu odkládat daňová přiznání a poskytovat za úplatu daňové poradenství (to také nedělám). Raději to ale v kontaktu uvedu.
Jinak - moc díky za připomínky.

Offline

 

#3 2008-05-05 10:09:36

Český antiúředník
Host

Re: Kontakt na webu

Rope, web Jakpodnikat přece není firemní prezentace paní Jany. Proč by se na něj měl vztahovat obchodní zákoník?

Z webu je dostatečně patrné, že jde o soukromou nekomerční aktivitu fyzické osoby (shodou okolností podnikatelky), ale nikde tam není nabídka služeb/zboží, ceník, obchodní podmínky, apod. - nejde tedy o firemní web.

Když píšu milostný dopis, tak na něj přece taky nebudu cpát IČ a DIČ, jenom proto, že mám živnosťák :-)

 

#4 2008-05-12 21:24:53

Rop
Člen/ka

Re: Kontakt na webu

No ona takováto prezentace je velkou reklamou pro podnikatele ... a pokud tam už cpu to IČ tak tam musím narvat i údaj o zápisu do ŽR. :-)

Offline

 

#5 2009-03-13 22:50:13

Jarmila
Člen/ka

Re: Kontakt na webu

Rope bereš to jako konkurenci, pro superfórum? Proč ten urážlivý tón, tady to je pro odborné rady a ne osobní pře

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB